Červenec bude patřit SECu

V době hromadně odvolávaných akcí s větším počtem účastníků se letošní Speedway European Championship uskuteční. Pořadatelé již zrušili kvalifikační cyklus i velké finále na Stadionu Ślaskim v Chorzowě, ale našli místo v kalendáři pro pět finálových podniků s patnácti stálými jezdci, mezi kterými nechybí Václav MIlík.

S blížícím se startem polských ligových soutěží pobývá z důvodu karantény celá světová plochodrážní špička v Polsku. K našim severním sousedům byl tak přenesen celý finálový seriál individuálního mistrovství Evropy. Finále začne první červencovou sobotu v toruňské Motoareně, aby pokračoval po čtyři po sobě jdoucí středy napříč Polskem.

Vzhledem k tomu, že známých důvodů došlo k odvolání kvalifikačních kol včetně podniku naplánovaného do Plzně a neunikl ani závod challenge, museli být finalisté nasazeni organizátorem.

Pořádající agentura One Sport nominovala patnáctku stálých jezdců v čele s obhájcem evropského titulu Mikkelem Michelsenem, vrací se i mistr Evropy z roku 2018 Leonem Madsenem a nechybí ani trojnásobný mistr světa Nicki Pedersen. Mezi vyzyvateli dánského tria je i Václav Milík, který tak dostává šanci rozšířit svoji sbírku dvou evropských medailí.

Vedle evropského šampiona poznáme poslední červencovou středu v Toruni i prvního jistého účastníka cyklu Speedway Grand Prix pro sezonu 2021, neb v souladu s novými regulemi získává vítěz SEC právo startu v Grand Prix v nadcházejícím roce.

Kalendář:
04/07 Toruň
08/07 Bydgoszcz
15/07 Gniezno
22/07 Rybnik
29/07 Toruň

Stálí jezdci:
Mikkel Michelsen
Leon Madsen
Nicki Pedersen
Andžejs Lebeděvs
Kacper Woryna
Bartosz Smektala
Krzysztof Kasprzak
Grisza Laguta
Václav Milík
Michael Jepsen Jensen
Robert Alan Lambert
Andrej Kudrjašov
Kai Huckenbeck
David Bellego
Peter Ljung

zdroj: sportowefakty.pl

Označeno štítky: Štítky:
  1. Zděnek Flajšhanz

    Vše jen v Polsku, tohle je pěkná krávovina. Ani nemám náladu takovouhle „Evropu“ sledovat

Máte k tomu co říct?