Britové nominovali do Pardubic

Na začátku července budou Pardubice hostit semifinále Evropského poháru juniorů do 19 let. Své dva reprezentanty už na východ Čech nominovala britská federace. Union Jack povezou na prsou Kyle Bickley a Tom Brennan.

Svůj loňský triumf z Divišova nebude obhajovat Robert Alan Lambert, který v dubnu překročil věkový limit. Britové do Pardubic nepřivezou ani svůj aktuálně největší klenot Daniela Bewleyho. Fantom Národního plochodrážního stadionu v Manchesteru se startu v evropském poháru vzdal, neb se chce soustředit na starty na ve světovém a evropském šampionátu do 21 let.

Neil Vatcher, manažer britských mládežnickcých reprezentací, tak ukázal na chváleného Kyla Bickley (foto), závodníka třetiligového Belle Vue Colts a druholigového Workingtonu, jehož si čeští fanoušci mohou pamatovat třeba ze startů v Jawa Cupu 2015 a 2016 nebo plzeňského Zlatého poháru do 125 ccm.

Druhým nominovaným Britem je Tom Brennan, jenž se v Pardubicích představí krátce po svých sedmnáctých narozeninách. Někdejší britský šampion na stopětadvacítce i dvěstěpadesátce do Svítkova přicestuje jako jezdcec Eastbourne Eagles, jehož barvy hájí už druhou sezonu.

Obě semifinálová kola se v Pardubicích pojedou 5. července, první od 14, druhé od 17 hodin.

zdroj: speedwaygb.com
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

 

Máte k tomu co říct?