Blíží se závody MS na ledě

Pomalu se rozjíždí plochodrážní sezóna na ledech. Většina jezdců se už připravuje na tréninkových kempech v Rusku a Švédsku k prvním závodům. Přibližuje se tak i kvalifikace pro mistrovství světa jednotlivců, jež je na programu 13. ledna ve finském Ylitorniu a švédském Örnsköldsviku.

Dnes bylo oznámeno, kde vystartují čeští reprezentanti. Jan Klatovský se pokusí postoupit do finálové série ve Finsku a Lukáš Hutla s Andrejem Divišem ve Švédsku. Z každého kvalifikačního závodu postoupí prvních šest jezdců.

Své nominace pro kvalifikační boje již také oznámily Německo a Nizozemí. Zajímavostí je, že syn Günthera Bauera Luca pojede s italskou licencí.

Finálový seriál Ledových gladiátorů bude mít pět zastávek. Začátkem února se zahájí v kazašské Astaně, za dva týdny následuje ruské Togliatti. V březnu jsou na programu dvě zastávky v Německu (Berlín a Inzell) a na závěr, už počátkem dubna, se nejlepší ledaři světa představí na stadionu Thialf v holandském Heerenveenu.

Mistrovství světa družstev uspořádá 10. až 11. února ruský Šadrinsk. Česká sestava pro něj ještě není prozatím vyřešena.    V Rusku proběhne i mistrovství Evropy jednotlivců, bude to závěrem února ve Vjatských Poljanách.

MS na ledové dráze – kvalifikace:

13.1. kvalifikace 1 – Ylitornio, FIN, nasazení federací: CZE 1 (č.5 Jan Klatovský), A 1, D 3 (Max Niedermaier, Tobias Busch, Stefan Pletschacher), BEL 1, NL 2 (Bart Schaap, Jasper Iwema), RUS 2, NOR 1 (Jo Saetre), SWE 2, FIN 2, AUS 1

13.1. kvalifikace 2 – Örnsköldsvik (Kallehov), SWE, nasazení federací: CZE 2 (č. 6 Lukáš Hutla, č.14 Andrej Diviš), A 2, D 2 (Günther Bauer, Hans Weber), ITA 1 (Luca Bauer), SWI 1, NL 1 (Simon Reitsma), RUS 2, FIN 2, SWE 3

(z obou kvalifikačních závodů do finále postoupí nejlepší šestice, jistou účast má obhájce titulu Dmitrij Koltakov, dvě stálé divoké karty udělí FIM a jednu má možnost přidělit pořadatel příslušného finále)

Finálová část MS jednotlivců na ledové dráze 2018 (FIM Ice Speedway Gladiators 2018)

3.- 4. 2. Finále 1 – Astana, KAZ

17.- 18. 2. Finále 2 – Togliatti (stadion Anatolije Stěpanova), RUS

3. – 4. 3. Finále 3 – Berlin (Horst Dohm Eisstadion), D

17. – 18. 3. Finále 4 – Inzell (Max Aicher Arena), D

7. – 8. 4. Finále 5 – Heerenveen (Thialf), NL

MS družstev na ledové dráze 2018:

10. – 11. 2. Šadrinsk, RUS

ME jednotlivců 2018:

24. – 25. 2. Vjatské Poljany, RUS


zdroj: fim-live.com, baansportfansite.nl, speedweek.com

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Máte k tomu co říct?