Berlín je kompletně obsazen

Sedm národních týmů nahlásilo své sestavy, se kterými budou na konci přištího týdne v Berlíně bojovat o titul nejlepšího družstva na ledové ploché dráze v roce 2015.

České barvy budou hájit za manažerského dohledu svého otce Antonína staršího hájit Antonín a Jan Klatovští. Do národního týmu pro mistrovství světa družstev se poprvé podívá i Lukáš Hutla, který bude náhradníkem.

Favority na titul mistrů světa jsou samozřejmě Rusové, kteří budou mít k dispozici i legendárního Nikolaje Krasnikova, naopak nechávají doma vedoucího muže gladiátorského šampionátu Dmitrije Koltakova i průběžně druhého Igora Kononova. S kapitánem Krasnikovem se představí ještě mistr světa Danil Ivanov a Dmitrij Chomicević.

Omlazený tým přivezou do Wilmersdorfu Švédové, kteří nenominovali protřelé Svenssona a Serenia, v týmu nemá místo ani Per-Anders Lindström. V omlazené družině naopak figurují Niklas Kallin Svensson, Daniel Henderson a Ove Ledström.

Po zklamání z minulých let myslí na medaili pořádající německý mančaft. Zdravý je kapitán Günther Bauer, jistou nominaci měla i kometa loňského berlínského víkendu Hans Weber. Před Stefanem Pletschacherem, stálým účastníkem mistrovství světa, dostává přednost Max Niedermaier.

Rakousko
1 Franky Zorn (c)
2 Harald Simon
15 Charly Ebner jr.

Česká republika
3 Antonín Klatovský
4 Jan Klatovský (c)
16 Lukáš Hutla

Rusko
5 Danil Ivanov
6 Dmitrij Chomicevič
17 Nikolaj Krasnikov (c)

Německo
7 Hans Weber
8 Max Niedermaier
18 Günther Bauer (c)

Švédsko
9 Daniel Henderson (c)
10 Niclas Kallin Svensson
19 Ove Ledström

Finsko
11 Mats Järf (c)
12 Tomi Tani
20 Mikko Jetsonen

Švýcarsko
13 Simon Gartmann (c)
14 Markus Birn
21 Thomas Cavigelli

zdroj: eisspeedwayunion-berlin.eu
foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?