Argentinec na cestě do Pardubic

Argentinská motocyklová federace nominovala do kvalifikace Mistrovství světa juniorů, které je naplánováno na 19. května do Pardubic, Cristiana Zubillagu.

Jedenáctý muž nedávno skončeného argentinského mistrovství Cristian Zubillaga byl mateřskou federací vybrán, aby obsadil místo, které bylo Argentině přiděleno v kvalifikaci mistrovství nejlepších světových jezdců v kategorii do 21 let.

Rodák z města Olavarría ležícího zhruba v polovině cesty mezi Buenos Aires a Bahia Blankou, nejznamější argentinskou plochodrážní lokací, by nabídku cestovat do Evropy rád přijal, ale v cestě stojí tradiční překážka – peníze.

Zubillaga nyní musí zajistit prostředky na cestu nejen pro sebe, ale případně i pro motocykl, nebo alespoň jeho část. Zvažuje přitom i variantu, že by stroj zakoupil až v Evropě.

Konečné slovo o tom, zda se Zubillaga v Pardubicích představí musí padnou nejpozději v úterý, tedy poslední únorový den. Už teď je jisté, že v případě pozitivního rozuzlení by v jeho cestě za postupem do finále stáli Němci Lukas Fienhage a Dominik Möser nebo reprezentant Nového Zélandu.

zdroj: banderaacuadros.elpopular.com.ar (via espeedway.pl)
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?