Antonín Klatovský následuje svého bratra Jana

Včera večer se ve švédském Östersundu uskutečnilo druhé kvalifikační kolo MS na ledové dráze. Turnaje se zúčastnili také dva čeští reprezentanti Antonín Klatovský a Andrej Diviš.

Zatímco Andrejovi se při svém prvním závodě v této zimě bodovat nepodařilo, Antonín bojoval o postup do Challenge. Trpělivě přidával bod za bodem, dvě rozjížďky dokázal vyhrát a na konec si ziskem deseti bodů zajistil páté místo a tím i postup.

Za mrazivého počasí si místa na stupních vítězů rozdělili pouze ruští jezdci. Zvítězil vicemistr světa Danil Ivanov před Dmitrijem Chomicevičem a Igorem Kononovem. Čtvrté místo si vyjel 18 letý talentovaný švédský mladík Ove Ledström, jeho bodový zisk mohl být ještě vyšší, ale ve druhé jízdě se mu přetrhl na motocyklu řetěz.

Na šestém až osmém místě měli závodníci shodný počet devíti bodů a jejich konečné pořadí a postupující měl určit rozjezd, ale kvůli špatnému stavu dráhy Jury rozhodla, že pořadí se rozdělí podle získaných nejlepších umístění. Postup do Challenge tak získali šestý Němec Max Niedermaier a sedmý Švéd Niclas Svensson.

Překvapivě až osmý (1. náhradník pro Challenge) skončil Rakušan Harald Simon, který doplatil jednak na to, že ve 13. jízdě nečekaně v cíli podlehl Timo Kankkunenovi a pak také, že na svém kontě neměl vítěznou jízdu. Druhým náhradníkem pro dnešní Challenge byl určen domácí Per – Anders Lindström .

Byla také rozlosována startovní čísla pro dnešní rozhodující závod Challenge, který bude zahájen v 17 hodin ve švédském Strömsundu. Čeští zástupci se střetnou hned v úvodní rozjížďce. Jan Klatovský má jedničku a Antonín dvojku. Z turnaje postoupí prvních osm přímo do seriálu MS Ledových gladiátorů a FIM poté udělí šest divokých karet. Obhájce titulu Dmitrij Koltakov má účast jistou.

16.1. Challenge MS na Ledě, Strömsund (Strömvallen):

1. Jan Klatovský, 2. Antonín Klatovský, 3. Daniel Henderson (SWE), 4. Dmitrij Chomicevič (RUS), 5. Jegor Myškověc (RUS), 6. Niclas Svensson (SWE), 7. Stefan Svensson (SWE – divoká karta pořadatele), 8. Igor Kononov (RUS), 9. Franky Zorn (AUT), 10. Danil Ivanov (RUS), 11. Sergej Karačincev (RUS), 12. Günther Bauer (D), 13. Ove Ledström (SWE), 14. Mannfred Seifter (AUT), 15. Max Niedermaier (D), 16. Stefan Pletschacher (D), náhradníci: 17. Harald Simon (AUT), 18. Per – Anders Lindström (SWE)

15.1. Kvalifikace MS na ledě, Östersund (Lukashov – 325 m), rozhodčí Craig Ackroyd