Začíná Grand Prix 2014

V sobotu brzy ráno našeho času odstartuje na Novém Zélandu úvodním závodem letošní Speedway Grand Prix. Na konci seriálu dvanácti závodu poznáme nového mistra světa.

V roce 2013 se z pozice největšího outsidera až k titulu mistra světa prodral Tai Woffinden. Brit bude světový primát obhajovat i letos, avšak zamířil do Aucklandu o berlích poté, co se v sobotu zranil při závodě Elite League v Leicesteru. I přes bolesti v celé levé části těla je Woffinden připraven do závodu nastoupit. Situaci ještě více komplikuje staré zranění kolenních vazů na pravé noze, kterou nyní musí jezdec Sparty Wroclaw více zatěžovat.

Cestu za obhajobou titulu nebudou Woffindenovi stěžovat Emil Sajfutdinov, loni dlouho vedoucí muž seriálu, a Tomasz Gollob, kteří se svých míst vzdali na základě kombinace sportovních, ekonomických a zdravotních důvodů. Na jejich místa se z challenge posunuli Chris Harris a Troy Batchelor. Lindbäck a Vaculík se mezi nejlepšími neudrželi, jejich místa zaujmou Kenneth Bjerre a Martin Smolinski.

Divokou kartu na Novém Zélandu potřetí v řadě obdržel Jason Bunyan, náhradníky budou Andrew Aldridge a Grent Tregoning.

Závody bude v České republice znovu živě přenášet stanice Sport TV provozující kanály Sport 1 a Sport 2, která prodloužila kontrakt s majitelem televizních práv.

Stálí účastníci:
1 Tai Woffinden
33 Jaroslaw Hampel
88  Niels Kristian Iversen
45 Greg Hancock
5 Nicki Pedersen
55 Matej Žagar
43 Darcy Ward
507 Krzysztof Kasprzak
66 Fredrik Lindgren
23 Chris Holder
100 Andreas Jonsson
91 Kenneth Bjerre
84 Martin Smolinski
37 Chris Harris
75 Troy Batchelor

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?