Ve Mšeně byl nejlepší Hynek Štichauer

Tropické vedro přivítalo včera aktéry třetího kola Přeboru České republiky jednotlivců. To se konalo na plochodrážním stadionu ve Mšeně u Mělníka a ve startovní listině mělo dvanáct jmen. Mezi startujícími chyběla především naše juniorská reprezentace, která však ve stejný den vybojovala v německém Teterowě postup do finále mistrovství světa juniorských družstev.

Závod měl už před startem jasné trio favoritů – vedle mšenských Filipa Šitery s Janem Holubem také pardubického Hynka Štichauera. To se potvrdilo i v samotném závodě. Hned v první jízdě se utkali mšenští borci a úspěšnějším byl mladoboleslavák Šitera. Ve třetí sérii porazil Holub Štichauera a v té následující pak Štichauer nechal za zády Filipa Šiteru. Celé trio se tak srovnalo na jedenácti bodech, přičemž ani pomocná kritéria nemohla rozhodnout o tom, jak se v průběžném pořadí seřadí.

Následoval los do finálových rozjížděk. Aby nemuselo probíhat dvojí losování, byla zvolena varianta, kdy JURY závodu losovala jména jezdců od vnitřního okraje dráhy. Finále A svedlo proti sobě Hynka Štichauera, Jana Holuba, Jaroslava Petráka a Filipa Šiteru.

Od startu finálové jízdy odlétl nejlépe Hynek Štichauer, na kterého dotíral Filip Šitera. Domácí jezdec se nechtěl spokojit se druhým místem a tak se na výjezdu ze zatáčky u depa protáhl před reprezentanta Pardubic. Ten už neměl kam a následoval Štichauerův pád. Bohužel ne jediný. Filip Šitera se za svým protivníkem ohlédl a těsně před cílovou čárou se dostal do kontaktu s mantinelem. Ošklivý pád znamenal nejen jeho konec v závodě, ale také transport do mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice s bolestí žeber a vykloubeným ramenem.

Opakovanou jízdu pak znovu ovládl Hynek Štichauer před Janem Holubem a Jaroslavem Petrákem.

Vložené klání jezdců do 125ccm (které se však vzhledem k nízkému počtu účastníků pravděpodobně nezapočítá do seriálu MČR pozn red.) mělo ve všech čtyřech jízdách vždy stejné pořadí a tak i v konečném účtování vyhrál Adam Fencl před Marcelem Studzińskim, Kryštofem Rybářem a Františkem Klierem.

Výsledky:
1. ŠTICHAUER Hynek, AMK ZP Pardubice (3,2,3,3) 11 + 1. ve finále A
2. HOLUB Jan, PDK Mšeno (2,3,3,3) 11 + 2. ve finále A
3. PETRÁK Jaroslav, AMK ZP Pardubice (2,3,2,2) 9 + 3. ve finále A
4. ŠITERA Filip, PDK Mšeno (3,3,3,2) 11 + Fd ve finále A
5. KLEIN Michal, PDK Mšeno (0,2,1,2) 5 + 1. ve finále B
6. BABIČKA Petr, AK Slaný (1,2,3,1) 7 + 2. ve finále B
7. CHOD Radim, AK Slaný (2,2,R1,1) 5 + 3. ve finále B
8. DUDEK Michal, AK Slaný (3,R2,1,3) 7 + R3 ve finále B
9. MIKEL Patrik, AK Březolupy (1,1,1,0) 3 + 1. ve finále C
10. NOVÁK Josef, AMK ZP Pardubice (0,0,0,2) 2 + 2. ve finále C
11. HÁJEK Filip, AK Markéta (1,1,2,0) 4 + 3. ve finále C
12. ŠEVČÍK Lukáš, AK Markéta (0,1,0,1) 2 + F ve finále C

Výsledky 125ccm:
1. FENCL Adam, SC Chabařovice (3,3,3,3) 12
2. STUDZIŃSKI Marcel, Polsko (2,2,2,2) 8
3. RYBÁŘ Kryštof, AK Divišov (1,1,1,1) 4
4. KLIER František, PDK Mšeno (0,0,0,0) 0

Foto: Pavel Bajer

Máte k tomu co říct?