Václav Milík pokračuje v Rybniku

ROW Rybnik v pátek pořádal tiskovou konferenci, vedle představení plánů na novou sezonu bylo jedním z jejich bodů prodloužení kontraktu s Václavem Milíkem.

Žraloci angažovali českého závodníka v průběhu sezony 2013 a ten si své místo v kádru tradiční plochodrážní bašty udržel až do druholigového ročníku, který pro Rybnik skončil postupem do první ligy. Milík nastoupil do sedmi závodů, v nichž vozil svému zaměstnavateli přes 2,1 bodu na jízdu. To stačilo na třetí místo v hodnocení jezdců klubu za Iljou Čalovem a Lewisem Bridgerem a celkové sedmé místo v individuálních statistikách polské třetí nejvyšší soutěže.

V jižním Slezsku se netají ambicemi postoupit do play off, na které bude po sestupu tří ekstraligových klubů pořádná tlačenice. Rybnik plánuje mít na soupisce jen čtyři zahraniční jezdce, vedle Milíka by to nově měl být Dakota North a po úspěšném letošním působení i Brit Lewis Bridger. Klubu se nejspíše nepodaří z Ostrówa znovu zapůjčit svého letošního lídra Ilju Čalova, a tak se poohlíží jinde. Padají i jména jako Daniel Nermark, Peter Ljung, Chris Harris nebo dokonce Fredrik Lindgren. Vrátit by se prý mohl i Antonio Lindbäck.

Společně s Václavem Milíkem podepsal kontrakt i zkušený odchovanec Roman Chromik. Platný kontrakt má i sedmnáctiletý Kacper Woryna, jehož dědečkem je legendátní Antoni Woryna, první polský medailista z individuálního mistrovství světa. V průběhu sezony může naskočit i Kamil Wieczorek, o němž přichází z Polska hlasy hovořící jako o nevšedním talentu.

zdroj: sportowefakty.pl
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?