Václav Milík jezdcem Poole

Pěkný dárek pod stromeček nadělil svým fanouškům Václav Milík, neboť vyšlo najevo, že český reprezentant podepsal kontrakt ve Velké Británii, kde posílí Poole Pirates, vítěze letošního ročníku Elite League.

Jen čtyři závody zatím Václav Milík odjel na britské půdě, jednalo se veskrze o podniky světového šampionátu. Ten poslední viděl stadion Wimborne Road v Poole, který bude závodníkovi z Bernardova domovem v sezoně 2014, jež bude první, v níž bude mít Milík stále angažmá v britské lize.

Do své základní sestavy si jej vybrali uřadující šampioni Poole Pirates, kteří potřebují zacelit mezeru po odchodu kapitána Chrise Holdera a budují mladý tým s průměrem kolem dvaadvaceti let, jehož kapitánem bude Darcy Ward.

Milík měl přitom několik možností naskočit za Piráty už v roce 2013, kdy klub z jihu Anglie zmítaly zdravotní lapálie skoro celého týmu. Šéf klubu Matt Ford tehdy nedal na doporučení Macieje Janowského a pardubického závodníka ještě neangažoval: „Tehdy jsme dělali změny, ale měl jsem pocit, že ještě není tím řešením, které hledáme. Ale sledoval jsem jeho vývoj a, přestože bude potřebovat čas na adaptaci na malých oválech, myslím, že může přinést něco opravdu zvláštního do týmu pro rok 2014,“ vysvětluje jeden z nejvlivnějších mužů plochodrážního sportu ve Velké Británii.

Právě u Forda doma bude Milík v Anglii přebývat: „Václav bude bydlet u mě a s Magicem na blízku snad lehce zapadne,“ věří Matt Ford. Rodák z Čáslavi není prvním Čechem mezi Piráty, mistrovský titul v jejich barvách vybojoval i Aleš Dryml.

 

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)
zdroj: poolepirates.co

Označeno štítky: Štítky:
  1. vladimír

    a postrádám více komentářů k výborné jízdě milíka v poole jede velmi dobře i kdyý to tak sleduju si myslím že každou chvilku upadne ale vždy to nějak vybere např včera s belevue ho dvakrát sundal nichols anic někdy jsou my rozhodčí záhadou v té anglii jsouutkání kdy hosté byt se mohou přervat stejně nevyhrají

Máte k tomu co říct?