Startovní listina Zlaté přilby

Dnešní tisková konference v Praze před rychle blížícím se 71. ročníkem Zlaté přilby města Pardubic poodhalila stav startovní listiny. Devadesát let po historicky prvním ročníku v Pardubicích nebude chybět obhájce loňského vítězství Jason Doyle.

V tuto chvíli je potvrzeno 28 závodníků, další mají od pořádajícího AMK návrh smlouvy. Přání manažera závodu Evžena Erbana je mít uzavřenou startovní listinu příští týden v úterý.

Na startu by se měla objevit zhruba třetina z 15 stálých jezdců Speedway Grand Prix. Toho času jsou potvrzeni Jason Doyle, Matej Žagar, Martin Vaculík a Patryk Dudek. Volné švédské místo čeká na Antonia Lindbäcka, naopak za nabídku poděkovali Emil Sajfutdinov a Niels Kristian Iversen.

Tradiční pardubický podnik se koná po skončení většiny polských ligových soutěží. Na první víkend v říjnu jsou naplánovany jen dva barážové závody. Ty znemožní účast v Pardubicích Eduardu Krčmářovi nebo tradičním účastníkům Hansi N. Andersenovi, Andersi Thomsenovi nebo Peteru Kildemandovi. V boji o setrvání v polské ekstralize se objeví i Bartosz Zmarzlik.

Austrálie: Jason Doyle, Christopher Holder, Jack Holder

Chorvatsko: Jurica Pavlic

Dánsko: Kenneth Bjerre

Finsko: Timo Lahti

Velká Británie: Chris Harris

Německo: Max Dilger, Michael Härtel, Martin Smolinski, Kevin Wolbert

Maďarsko: Norbert Magosi

Itálie: Paco Castagna, Nicolas Felipe Covatti

Polsko: Patryk Dudek, Rune Holta

Rusko: Gleb Čugunov

Slovinsko: Matic Ivačič, Matej Žagar

Slovensko: Martin Vaculík

Švédsko: Pontus Aspgren

Česká republika: Josef Franc, Zdeněk Holub, Jan Kvěch, Václav Milík, Zdeněk Simota, Ondřej Smetana, Hynek Štichauer, Jaroslav Petrák

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Máte k tomu co říct?