Ricky Ashworth se probral z kómatu

Skvělá zpráva dorazila v sobotu večer z Anglie. Ricky Ashworth se po jedenadevadesáti dnech probudil z kómatu! Kapitán Berwicku Bandits byl v umělém spánku po těžkém zranění hlavy, které si přivodil při srpnovém závodě britské Premier League ve Scunthorpe.

Jedenatřicetiletý plochodrážník má však ještě před sebou dlouhou cestu k uzdravení a stále bude v nemocnici potřebovat intenzivní péči. Novinky o zdravotním stavu Ricky Ashwortha sdělil plochodrážnímu světu závodníkův otec Dave prostřednictvím facebooku:

„Sestry řikají, že většina lidí se probudí a je agresivní, ale znáte Rickyho, který je neklidnější člověk, jakého kdy potkáte. On se jenom probral a z ničeho nic s námi mluvil. Když říkám mluvil, trochu mumlal, ale bylo rozumět, co říká. Paměť a emoce jsou trochu zmatené, má posttraumatickou ztrátu paměti kvůli šoku z nárazu a nepamtuje si, co se stalo před pár minutami. Chvíli si myslí, že mu je sedmnáct, a pak si pamatuje den před závodem a mluví o tom jako o „včerejšku“. Překvapivě si pamatuje, jak před závodem seděl v dodávce se mnou a s Matthew Wethersem. Vyprávěli jsme mu o tom, jak jej všichni podporují, a byl hrozně překvapený a vděčný. Stále ještě nemá plný cit na levé straně těla a není schopen jíst, ani polykat.

Děkujeme všem, kdo nás podpořil, jsme užaslí. Nemůžeme se dočkat, až Ricky bude sám moci poděkovat, a vrátí se domů. Byl převezen do jiné nemocnice, kde podstoupí intenzivní rehalbilitaci. Myslel si, že spal jen dva dny. Synku, bylo trochu déle. Nezažil jsem nic lepšího, než slyšet tvůj hlas potom, co jsem ho slyšel každý den posledních jedenatřicet let, můj hrdino!“

foto: thesouthernreporter.co.uk
zdroj: speedwaygb.com, facebook.com

Označeno štítky: Štítky:
  1. vladimír kocourek

    tak to je opravdu skvélé ale ricky nepoznává ani své nejbližší ještě to bude dlouhá cesta ale aspon tohle je pokrok bojuj ricky těch neštěstí už bylo na ploché na muj vkus příliš

Máte k tomu co říct?