Prvoligové a další změny

Další krok ke zkompletování termínové listiny rozbité odloženými závody udělaly ve středu domácí kluby, když potvrdily várku náhradních termínů. Ty se týkají zejména prvoligových závodů.

Sobotní závod ve Svitavách nový termín nehledal, jen byl jeho začátek posunut o dvě hodiny, začínat se bude už ve 14 hodin.

O spojení závodu 1. ligy s národním mistrovstvím do 19 let jsme již včera informovali (čtěte zde). V Liberci odložený závod 1. ligy se pojede na Markétě, pro níž byl podnik na severu Čech formálně domácí. Ligový závod se odjede beze změn, bude do něj vložen mistrovský závod juniorů podobně jako tomu bývá u mšenského Memoriálu Emila Sovy či u pardubického závodu k uctění památky Jiřího Marxe. Do juniorského mistrovství tak nezasáhnou žádní zahraniční závodníci.

Dosud nebyl určen náhradní termín za závod druhé nejvyšší soutěže, který ze Mšena 21. září odplavil déšť.

Po MČR dvojic se Divišov vzdal i pořádání závodu juniorského šampionátu, jenž zatím nemá náhradní termín. Pokud se tak nestane ani do 1. října, bude závod zrušen bez náhrady.

Pardubice mají stále dva nedojeté závody juniorského šampionátu, oba se uskuteční v jeden den, a to v sobotu 25. října, kdy se mladí závodníci střetnou před i po obědě. Společně s nimi budou k vidění i nejmenší plochodrážnici ve třídě do 125 ccm, kteří měli původně zpestřit program při Zlaté stuze.

Východočeši už pořádají dva závody navíc, se kterými původně nepočítali, vedle jednoho MČR juniorů je jím ještě MČR dvojic (čtěte zde). Do plánů už se jím tak nevejde přebor, jenž je z 18. října zrušen bez náhrady.

sobota 26/09, 1. liga, Svitavy, 14:00
čtvrtek 02/10, MČR U19 + 1. liga, Praha, 17:00
sobota 18/10, Přebor ČR, Pardubice
sobota 25/10, MČR juniorů + MČR juniorů + MČR do 125 ccm, Pardubice
??/??, MČR juniorů, Divišov
??/??, 1. liga, Mšeno

Máte k tomu co říct?