Prohlášení Lukáše Drymla

Na dnešní tiskové konferenci v Praze se slzami v očích Lukáš Dryml přečetl prohlášení, ve kterém se den před svými třiatřicátými narozeninami rozloučil se svou plochodrážní kariérou.

Dovolte mi, prosím, krátký proslov právě tady na půdě Autoklubu ČR. Po zimní přestávce, kdy jsem měl hodně času přemýšlet, jsem po zvážení okolností, přišel s rozhodnutím ukončit svou dlouholetou profesionální závodnickou kariéru.

Po dobu téměř celého mého života prožitého v dění ploché dráhy, kterou jsem vždy miloval, a to mi s největší pravděpodobností navždy zůstane, mne a mou rodinu má profesionální kariéra stála už dostatek obětování.

K ukončení mé závodnické činnosti samozřejmě přispělo více faktorů. Hodně věcí se změnilo, některé se mi nelíbí, jsou negativní, jsou ovšem i věci pozitivní.

Prošel jsem krásnými, ale i těžkými, bolestivými fázemi v mé kariéře, a díky tomu si myslím, že jsem posílil, zmoudřel a získal schopnost se dobře orientovat v dnešním hektickém, tvrdém světě.

Mám pocit, že jsem z ploché dráhy získal všechno, co jsem získat mohl, a na co mě, co se týče výsledků, stačilo. Více jsem z ploché dráhy získat nemohl.

Samozřejmě za vším, co jsem měl možnost prožít, stojí celá má rodina, zejména táta a máma, opravdoví přátelé, fanoušci, sponzoři a všichni ti správní lidé, kteří za mnou po celou tu dobu mého působení stáli, včetně těch správných ve vedení ploché dráhy u nás i ve světě.

A za to všem zmíněným bych chtěl složit poklonu a jen říci: „Děkuji moc.“

V dnešní den mohu s hrdostí říci, že vše z ploché dráhy jsem vyčerpal a tím pádem už nevidím tu jiskru, kterou jsem doposud viděl, a právě to je jeden z hlavních důvodů do plochodrážního důchodu.

Věřím, že nyní se budu moci naplno věnovat v první řadě mé milované rodině, manželce, malé Terezce a snad k ní brzy přibyde ještě další potomek. Chci se radovat s přáteli, které z velké části mám právě díky ploché dráze.

Na závěr mohu s radostí sdělit, že mám to štěstí a možnost s hrdostí převzít po dobu dvaceti let skvěle fungující a prosperující rodinnou firmu založenou opět mými skvělými rodiči a se vším potřebným úsilím firmu dobře řídit a podnikat v prodeji automobilů Škoda a starat se o cenné zákazníky a potřebný personál.

Co se týče otázky, co já dál v české ploché dráze u nás, to všechno ukáže čas a případný zájem vedení ploché dráhy v České republice.

Děkuji Vám

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?