Příští rok extraliga ve čtyřech?

Systém letošní extraligy se brzy dostal pod palbu kritiky, kdy základní část o ničem důležitém nerozhoduje, a navíc v ligové soutěži bojují jen tři celky. V programu ke středečnímu utkání extraligy proti Cereasu Slaný uvedl klub z Pardubic, že pro příští sezonu podpoří změnu systému.

Automotoklub Zlatá přilba vede extraligu, podoba této soutěže mu vyhovuje a dlouhodobě současný formát podporuje. Měli jsme především absolutní snahu, aby všichni čeští jezdci, kteří mají výkonnost a v této soutěži mohli nacházet své uplatnění, měli možnost startu v souboji s kvalitními soupeři. Proto jsme se v některých chvílích dostávali i do rozpeře s ostatními týmy startujícími v českých soutěžích. Udělali jsme i několik ústupků, abychom podobu této soutěže udrželi. Začátek letošního ročníku nás však výrazně zaskočil. Mnohé reakce, rozhovory a i činy některých jezdců a účastníků soutěže nás zaskočily a dá se říci, že nás donutily zamyslet se nad další podobou souteže. Přesto, že jsme stále přesvědčeni, že pro jezdce a příznivce je závod dvou družstev to pravé ořechové a prospěšné, většina z členů pardubického výboru dospěla k názoru, že divákům patři skutečná sportovní zábava a tu ne všichni nabízejí. Proto byli členové VV SPD AČR na posledním jednání ve Slaném seznámeni s tím, že další jednání o podobě extraligy družstev povedeme tak, aby se v příští sezoně mohly zúčastnit nejméně čtyři týmy a soutěž musel každý tým, který chce uspět, absolovovat od začátku do konce naplno. Myslíme, že naše stanovisko je jasné.

Za systémem extraligy se čtyřmi týmy v závodě dlouhodobě stojí Slaný, před letošní sezonou jej podpořily i kluby ze Mšena a Divišova. Loňští finalisté Pardubice a Praha naopak neústupně prosazovaly stávající formát se závodem dvou týmů proti sobě. Příští rok však všechno může být jinak.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:
 1. vladimír

  sláva azase mužeme chodit byly to super závody já bych to pochopil kdyby třeba bylo v česku 6či sedm klubů potom by ta utkání každý skaždýmměla cenu vždyt ani ted nejsou schopni dát dohromady kolikrát kluby dostatečný počet jezdců a jednou jede jezdec za slaný podruhý třeba zaolymp to je na prd si myslím a kdo je tím čtrtým jistě mšeno a nebo že by i divšov jel? či plzen ? ale asi ne myslím že v plzni je plochá dráha uzavřená kapitola škoda jich a co ty němci z míšně ty by neměli zájem ? ale ty mají asi taky jen dva schopné jezdce uvidíme každopádně dobrá zpráva…

 2. Jan Novák

  Po dlouhé době pozitivní zpráva, i když si myslím, že už je pozdě a na kvalitní speedway budeme bohužel časem už jenom vzpomínat. Stačí pouze kolik jezdců to v poslední době zabalilo, když vidělo, že to nemá budoucnost.

  • Jan Novák

   Ještě bych chtěl dodat, děkuji speedway live, že jako jediný český plochodrážní server zachoval diskuse a nesrazil paty strachy jako ještě donedávna čtetelný speedway fakta. Děkuji a věřím, že se to časem rozjede. Honza

   • vladimír

    tak tohle jsi my vzal z pusy máš chlape plnou pravdu a ohledně těch trapných zákaszů diskutovat to platí san d zase jen v česjz kde si pár lidí myslí že má patent na chytrost a ostatní když nepochlebují tak jsou zablokováni rušejí se fora a podobné rádoby chytré kroky já to řeším tak že jseman poských forech tak tam si nakládají mnohem horšímy kalibry bych řekl ale nadruhou stranu vědí o žužlu skoro vše takže se tam dozvíš víc o našich jezdcích než tady u nás..

    • Forman

     A kde na těch polských fórech tak svobodně diskutuješ? Co já vím tak sportowe fakty mají diskusi na registraci a příspěvky mažou jak na běžícím páse, espeedway diskusi nemá, proboards je to samé jako fakty, przeglad zuzlowy sice nemaže ale nikdo tam nediskutuje. Navíc neznám poměry českých webů ale domnívám se že zatímco tady jsou všichni zaměstnaní a dělají to při tom, tak třeba sportowe fakty je normální web který si své redaktory platí.

     • vladimír

      opět někdo kdo je zase nejchytřejší nikdy my nic nikdo nesmazazal na faktech nikdy podotýkám že se tam do sebe nesmiřitelní soupeři oboiuvají jedna ardost nestojim zase o chytrácké rady kašlu na ně jen mn ězajímají poměry v české ploché dráze ne tyhlke rady

     • vladimír

      a že jsem tě tamnikdy nepotkal ? k žádnému tematu se asi nevyjadřuješ jen zase ta chytrostika a vůbec to není o redaktorech tyhle informace jsou k mání pro redaktory speedway live asi víc než pro mně si myslím ale aspo to tu neblokujií nestojim fakt jen o tyhle rady anarážky co tu píšeš je to porád dokola rád si popvídám o všem co souvisí s plochou u nás mámsvuj názor neznamená to že ej nejlepší od tooh je diskuse neb jiní zase vědí víc o daném tematu než já a třeba někomu křivdím že zazdil závod abylo to zcela jinak jenže tyhle informace tu nejsou tak si to každý domýšlí proč co kde ajak pokonil daný jezdec

Máte k tomu co říct?