Perný den Aleše Drymla

Velmi náročná neděle čeká Aleše Drymla, jenž by měl v jeden nastoupit jak do 66. Zlaté přilby města Pardubic, tak v barvách Ostrówa do odvetného finále druhé polské ligy. Problémem je, že jsou oba stadiony od sebe vzdušnou čarou vzdáleny více než 230 km. Na řadu tak přijde vrtulník.

Aleš Dryml před začátkem letošní sezony prodloužil úmluvu s GKM Grudziadz, v týmu z širšího okruhu favoritů první ligy však šanci nedostal. Vyslyšel tak volání hlavního favorita druhé ligy Ostrówa Wielkopolského, který si jej do konce sezony z GKM vypůjčil. Už při uzavírání kontraktu s Ostrovií si vymínil, že musí zůstat volný 5. října, aby mohl startovat v 66. Zlaté přilbě města Pardubic.

Očekávání vedení klubu byla splněna a kapitán české reprezentace se stal klíčovou osobností týmu z Velkopolska, jenže tým MDM Komputery Dreier ŹKS Ostrovie Ostrów prohrál uplynulou neděli v prvním finále na půdě Wandy Kraków nečekaně vysoko 54:36. Vítěz základní části tak musí na domácím stadionu smazat manko osmnácti bodů. K tomu ale bude potřebovat i svého nejlepšího jezdce z úvodního závodu.

Aleš Dryml tak do Polska v neděli prostě musí. Jen co ukončí své působení ve Zlaté přilbě, což bude kolem 17. hodiny, nasedne na blízkém pardubickém letišti do vrtulníku a bude spěchat do Polska. Tam jej čeká závod se startem v 20 hodin. V Polsku už bude připraven mechanik i s druhým párem motocyklů.

Celá situace je znančně kuriozní, ovšem sám Dryml příliš nadšený není: „Vidím, jak se tím všichni baví, mně to moc vtipné nepřipadá. Takový závod jako Zlatá přilba, let helikoptérou a pak finále v Polsku, kde o 18 bodů prohráváme. Takže jeden tlak helikoptéra, druhý tlak závod v Polsku.“ Navíc času na přesun mnoho není a situaci komplikují věci jako povolení letů v noci nebo potenciální nutnost v noci tankovat.

Problémy místopředsedy pardubického klubu trefně glosoval Evžen Erban: „Doba se otočila, dřív jsme závodníky přiváželi, teď je budeme odvážet.“ 

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

 

Máte k tomu co říct?