Patryk Dudek dopoval?

Podle informací z Polska byl člen národního týmu Patryk Dudek pozitivně testován na zakázaný stimulant po závodě ekstraligy mezi Falubazem Zielona Góra a Stalem Gorzów, který se odjel 22. června. Nyní se čeká na výsledek vzorku B, který by mohl být znám už v příštím týdnu.

Juniorský mistr světa veškerá obvinění popřel, Robert Dowhan, šéf Dudkova mateřského klubu ze Zieloné Góry, navíc uvedl, že „DuZers“ byl podroben dopingové zkoušce i ve Švédsku, kde nebylo odhaleno žádné porušení dopingových pravidel.

Podle vyjádření polských antidopingových orgánů hrozí v případě prokázání podobných látek, jaké se vyskytly v Dudkově těle, zákaz činnosti na jeden až dva roky. Trest však může být teoreticky i výrazně nižší. Nepředpokládá se ovšem, že by jako negativní vyšlo testování B vzorku.

Dudek už byl polským svazem distancován a určitě nenastoupí do sobotního třetího finále SEC v Holstedu a nedělní ekstraligy proti Unibaxu Toruň.

Pokud by byl Dudek opravdu potrestán zákazem činnosti, bude se jednat o problém i pro Zlatou přilbu Pardubice, do jejíž sestavy patří dvaadvacetiletý závodník v letošní sezoně takřka neodmyslitelně. Vychodočeši mají jisté extraligové finále a Dudek měl být jednou z jejich hlavních opor. Zároveň je jasnou volbou pro říjnový závod o Zlatou přilbu, kde má obhajovat loňskou finálovou účast.

Návštěvy dopingových komisařů nejsou ničím neznámým ani pro české plochodrážní prostředí. Třeba při loňském finále extraligy v Praze byli testování Zdeněk Holub a Josef Franc z domácího týmu a Aleš Dryml a Chris Harris z týmu pozdějšího extraligového šampiona.

zdroj: sportowefakty.pl, TVP, falubaz.com, vlastní informace
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?