Okoniewski a Sajfutdinov na memoriálu

Rafal Okoniewski a Emil Sajfutdinov budou patřit mezi hlavní adepty na triumf v 46. Memoriálu Luboše Tomíčka. Oba jezdci byli potvrzeni do startu v závodě společně Martinem Smolinským, Robertem Lambertem a pěticí Čechů.

Obhájce posledních dvou vítězství Okoniewski bude v pondělí 8. září útočit na rekordní zápis Ivana Maugera, který jako jediný za pětačtyřicet ročníků dokázal vyhrát třikrát v řadě, a to mezi třetím a pátým ročníkem tradičního podniku. Tak jako minulý rok, bude mít Polák na zádech jedničku.

Bezesporu největší hvězdou bude na Markétě Emil Sajfutdinov. Ten letos v České republice ještě nezávodil a při Tomíčkově memoriálu se vrátí do míst, kde na jaře 2009 při svém debutu slavně vyhrál závod Grand Prix.

Po třech letech se na Tomíčkův memoriál vrací Martin Smolinski. Tehdy skončil na rozbahněné dráze pátý, nyní bude mít jako stálý jezdec seriálu Grand Prix a jednoznačně ty nejvyšší ambice. Žádný Němec navíc dosud nedokázal na Markétě tradiční podnik vyhrát.

Českou premiéru si druhé záříjové pondělí odbude Robert Lambert. Teprve šestnáctiletý talent, který už je pevnou součástí sestavy King’s Lynnu Stars, bude britským zástupcem.

V šestnáctce startujících bude pět Čechů, domácí trio Zdeněk Holub, Josef Franc a Matěj Kůs, doplní mladí reprezentanti Václav Milík a Eduard Krčmář. Náhradníky budou další domácí junioři Ondřej Smetana a Michal Škurla.

Potvrzení závodníci:
Rafal Okoniewski (Polsko)
Emil Sajfutdinov (Rusko)
Eduard Krčmář (Česká republika)
Josef Franc (Česká republika)
Robert Lambert (Velká Británie)
Matěj Kůs (Česká republika)
Zdeněk Holub (Česká republika)
Martin Smolinski (Německo)
Václav Milík (Česká republika)

Ondřej Smetana (Česká republika)
Michal Škurla (Česká republika)

zdroj: TZ
foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

MLT2014_600x200

 

Máte k tomu co říct?