Obsazení pardubického mistrovství Evropy

AKTUALIZOVÁNO Na pardubickém plochodrážním stadionu se uskuteční v pátek jeden ze tří semifinálových závodů letošního mistrovství Evropy na ploché dráze jezdců do 21 let.

Do boje o pět postupových míst nastupuje v českých barvách elitní trojice jezdící v této věkové kategorii Eduard Krčmář, Zdeněk Holub a především zřejmě největší hvězda české ploché dráhy současnosti Václav Milík. Proti nim stojí zejména nejlepší lotyšský závodník Andžejs Lebeděvs, trojice vynikajících Poláků na čele s finalistou letošního mistrovství světa Krystianem Pieszczekem a bez šance na postup nejsou ani Rusové Ilja Čalov a Viktor Kulakov.

Ze závodu odstoupili vzhledem k současné politické situaci ve své zemi Ukrajinci a nepřijede ani zraněný Chorvat Karlo Majnič. Pokud evropská federace nenominuje během následujích hodin jiné jezdce, ve startovní listině je nahradí daleko kvalitnější čeští junioři, finalisté letošního mistrovství Evropy v soutěži družstev Michal Škurla a Ondřej Smetana. Takže závod slibuje skutečně kvalitní sportovní podívanou.

Začátek samotného závodu je v 18 hodin, oficiální trénink se uskuteční ve 14 hodin. Tradičně mají vstup na tyto závody zdarma děti do patnácti let a jejich doprovod platí tentokrát zlevněné vstupné.

Jede se o pět postupových míst, ze závodu pro Vás připravíme online přenos.

UPDATE: Volná místa obsadili Němec Steven Mauer, Polák Marcin Nowak a Michal Škurla. Filip Hájek bude náhradníkem, zatímco Ondřej Smetana cestuje do francouzského Maconu, kde bylo České republice dodatečně přiděleno jedno místo.

Startovní listina:
1 Viktor Kulakov (Rusko)
2 Václav Milík (Česká republika)
3 Andžejs Lebeděvs (Lotyšsko)
4 Pawel Przedpelski (Polsko)
5 Daniel Spiller (Německo)
6 Krystian Pieszczek (Polsko)
7 Steven Mauer (Německo)
8 Ilja Čalov (Rusko)
9 Roland Benkö (Maďarsko)
10 Jevgenijs Kostigovs (Lotyšsko)
11 Kacper Woryna (Polsko)
12 Marcin Nowak (Polsko)
13 Eduard Krčmář (Česká republika)
14 Adam Čarada (Slovensko)
15 Michal Škurla (Česká republika)
16 Zdeněk Holub (Česká republika)

17 Filip Hájek (Česká republika)

    • vladimír

      tak skoro to vyšlo woryna dobrý piesczek trocha smůli a holub tammohl být také eda smůla nehorázná..

Máte k tomu co říct?