Nominace na finále MS juniorů

Česká republika bude 23. srpna v dánském Slangerupu obhajovat loňský bronz z Mistrovství světa juniorských družstev. Manažer národního týmu Milan Špinka oznámil jména čtyř jezdců, kteří budou na Jutském poloostrově reprezentovat Českou republiku.

Shodou okolností se jedná o stejnou čtyřku, jež před rokem stála na stupních vítězů v Pardubicích. Modrý povlak obléknou Eduard Krčmář, Zdeněk Holub, Roman Čejka a kapitán Václav Milík. Vzhledem k tomu, že poslední dva jmenovaní dovrší letos dvacet jedna let věku, může se na nějaký čas jednat o poslední šanci českého juniorského týmu přivézt cenný kov ze závodu světového šampionátu.

Podle předpokladů by se Češi měli utkat o bronz se Švédy, ty posunulo do Slangerupu domácí semifinále v Motale, kde s vypětím všech sil o bod uhájili postupovou druhou příčku před reprezentací Ruska. Steffan Andersson, manažer Tre Kronor, nominoval stejný tým, jenž vybojoval finálovou účast.

Obhájci titulu z Dánska budou na domácím oválu znovu myslet na vítězství, do noty jim hraje i to, že mají k dispozici stále velmi mladý tým. Anders Secher musel oproti loňskému zlatému týmu udělat jedinou změnu, když „starého“ kapitána Michaela Jepsena Jensena nahradil na juniorské poměry zkušený Lasse Bjerre.

Plány na velkou odplatu chystají Poláci, jednak za loňský nezdar v Pardubicích, jednak – a to hlavně – za zklamání v domácím finále Speedway World Cupu v Bydgoszczi. Marek Cieślak do svého posledního závodu v roli manažera polské reprezentace povolal Bartosze Zmarzlika, Pawla Przedpelského, Kacpera Gomólského a kapitána Piotra Pawlického. I pro Poláky to znamená jen jedinou změnu, když odrostlého Patryka Dudka střídá Kacper Gomólski.

Švédsko (červená)
1 Jacob Thorssell (c)
2 Victor Palovaara
3 Fredrik Engman
4 Oliver Berntzon

Česká republika (modrá)
1 Václav Milík (c)
2 Eduard Krčmář
3 Zdeněk Holub
4 Roman Čejka

Dánsko (bílá)
1 Mikkel Bech Jensen
2 Mikkel Michelsen (c)
3 Nicklas Porsing
4 Lasse Bjerre

Polsko (žlutá)
1 Bartosz Zmarzlik
2 Piotr Pawlicki (c)
3 Kacper Gomólski
4 Pawel Przedpelski

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)
zdroj: vlastní informace, FIM Track Racing Youth Project

    • vladimír

      jejda jejda wojto kéž by to dalo ale obávám se když koukám n aposlední výkony berntzona v lize švédské thorsel jede docela dobře v anglii engman ten trošičku zvadl paloovara dokáže někdy zavalit i vyhrávat nevidímto moc .. potřebovali bychom aby zdenda holub či roman čejka trošku zabrali dva závodníci to neudělají neber v potaz poláky a dány na ty myslím v současnosti asi mít nebudemem ale nevím zas na druhou stranu bech jede tužku . porsing taky nic moc no uvidíme

Máte k tomu co říct?