Nejlepší dvojice bude korunována v Divišově

Třeba za generální zkoušku před zářijovým finálovým závodem Mistrovství Evropy dvojic (13. 9. 2014) můžeme s trochou nadsázky považovat sobotní finále MČR dvojic v Divišově. V každém případě jde ale samozřejmě především o vyvrcholení jednoho z domácích plochodrážních šampionátů.

Na startu se v sobotu 16. srpna představí deset dvojic, rozdělených do dvou skupin. Z původní šestnáctky přihlášených se nakonec šestice týmů odhlásila, a proto není nutné před závodem pořádat kvalifikaci. Tato otázka se vyjasnila i díky dohodě mezi PDK Mšeno, AK Divišov a AMK ZP Pardubice. První dva týmy spojily pro divišovský závod své síly, Východočeši následně stažením svého třetího celku a zapůjčením Jaroslava Petráka do služeb SC Žarnovica nutnost kvalifikace vyřešily.

Otazník v tuto chvíli visí nad účastí Krzystofa Nowackého. Polský jezdec, startující s českou licencí, upadl při úterním tréninku v Leszně a oznámil, že jej v Divišově po boku Marcela Kajzera nahradí Sebastian Niedźwiedź. To však české sportovní řády neumožňují, neboť alespoň jeden jezdec ve dvojici musí být držitelem licence vydané AČR.

Závod je v sobotu plánován na 14 hodin a 30 minut.

SKUPINA A

AK Markéta Praha 1
Matěj Kůs – Zdeněk Holub

AK Slaný
Eduard Krčmář – Jakub Jamrog

AK Březolupy
Martin Gavenda – Patrik Mikel

AMK ZP Pardubice 2
Tomáš Suchánek – Hynek Štichauer

SC Žarnovica
Patrik Búri – Jaroslav Petrák

SKUPINA B

AMK ZP Pardubice 1
Aleš Dryml – Václav Milík

AK Markéta Praha 2
Michal Škurla – Ondřej Smetana

PDK GREPL Mšeno / AK Divišov
Martin Málek – Jan Holub

PRO – TEC Speedway Klub Miletice
Roman Čejka – Michal Dudek

Krzysztof Nowacki
Krzysztof Nowacki – Marcel Kajzer

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?