O návratu Filipa Šitery

Necelé čtyři měsíce po ošklivém pádu ve Mšeně, který způsobil závažná vnitřní zranění, je Filip Šitera zpátky v sedle svého stroje. Po trénincích v Liberci a Praze jej dnes čeká závod 1. ligy a pak už plnohodnotný comeback – 66. Zlatá přilba města Pardubic.

S šestadvacetiletým závodníkem jsme mluvili na pražské Markétě po úterní tréninkové jednotce: „Cítil jsem se výborně,“ hned hlásil Šitera, „až mě překvapilo, jak to bylo dobré. Chybí mi taková jistota na motorce, ale to je normální třeba i na jaře. Po takovém těžkém pádu to zůstává v hlavě, že když závodník jde do souboje, tak ruka ubere plyn,“ vysvětluje.

Cíl pro zbytek letošní sezony je jasný: „Chci odjet pár závodů teď, abych si dokázal, že můžu závodit příští rok. Příští rok do toho půjdu naplno, teď nemám takové ambice. Bude pro mě důležitý každý bod, který vybojuju na dráze. Takhle jsem se rozhodl, protože jsem nechtěl žít celou zimu v nejistotě,“ říká kmenový jezdec Greplu Mšeno.

K návratu na dráhu potřeboval závodník svolení lékařů, které dostal po posledním vyšetření magnetickou rezonancí: „Doktoři moc nechtěli. Já jsem čekal, až to půjde, aby nebylo příliš velké riziko, že by se to obnovilo, když bych se bouchnul do břicha. Rozhodně nechci padat, ale k tomu sportu to patří,“ ví Filip Šitera.

Jako odměna za rychlý návrat čeká následníka plochodrážního rodu Vernerů start v nedělní Zlaté přilbě, Šitera to však nebere tak, že by se mělo jednat o příliš těžký mítink hned na nový začátek závodění: „Já prostě chci odjet co nejvíce závodů a je jedno, že to je v šesti. Je to krásný závod, když jsem byl zdravý, hrozně rád jsem tam jezdil, protože to je svátek. Nebudu čekat žádný velký výsledek, ale tajně si přeju, abych neudělal ostudu a nějaké body urval. Chtěl bych se pokusit aspoň o čtvrtfinále. Nejsem stoprocentní, ale budu dělat všechno proto, abych všechny závody tady letos dojel ve zdraví a s pocitem, že jsem na dráze bojoval a nenechal to nikomu jen tak,“ uzavírá Šitera odhodlaně.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

 

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?