Na druhý pokus začíná extraliga

Po odloženém závodě z konce dubna v Praze má domácí extraliga před sebou druhý pokus o start do letošní sezony. Znovu u toho bude obhájce titulu z Pardubic, který ve středu jede do Slaného. Start je naplánován na 18 hodin.

Milan Mach už před startem sezony naznačoval, že uvažuje i o jiných zahraničních jezdcích, než jsme v jeho týmu byli zvyklí vídat během minulých let. Tento scénař se přesně naplnil, když se v českém ligovém debutu představí Jakub Jamróg, jehož doplní Michal Szczepaniak. Ten se v extralize představí poprvé od roku 2010, kdy jel za slánské v obou závodech proti Plzni. Se slánskou vestou poprvé nastoupí z Plzně zapůjčený Jan Holub, na Zdeňka Simotu nezbylo v sestavě Cereasu místo.

Slepenou sestavu vezou do královského města Pardubice. V týmu už pochopitelně chybí Lukáš Dryml, ale vestu s půlkoněm neoblékne ani obyvklý povinný jezdec do 21 let Václav Milík, jehož čeká anglická liga proti King’s Lynnu. Jelikož David Štěrovský ještě letos ani jednou nezávodil a René Vidner před několika dny nabídl své motorky k prodeji, premiérově si extraligu vyzkouší Josef Novák, který bude jako povinný junior rezervistou společně s o dvě plochodrážní generace starším Jaroslavem Petrákem.

Ze závodu přineseme tradiční online přenos.

Cereas Slaný
1 Michal Szczepaniak
2 Martin Málek
3 Eduard Krčmář (J)
4 Jan Holub
5 Jakub Jamróg
6 Michal Dudek
7 Roman Čejka (J)

ZP Pardubice
8 Aleš Dryml
9 Hynek Štichauer
10 Norbert Kościuch
11 Tomáš Suchánek
12 Patryk Dudek
13 Josef Novák (J)
14 Jaroslav Petrák

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?