MČR juniorů čekají změny

VV SPD se shodl na tom, že zásadní změny koncepčního rázu vyžaduje domácí šampionát juniorů. Dva z letošních závodů musely být kvůli nedostatku přihlášených závodníků odloženy a vzhledem k přechodu Václava Milíka a Romana Čejky mezi seniory se nedá očekávat, že by se situace zlepšila.

V krátkodobém horizontu je jediným řešením spolupráce se zahraničními federacemi tak, aby bylo možné vytvořit konkurenceschopnou startovní listinu v rozpisu pro šestnáct závodníků. Jezdci jiných států už v tuzemském juniorském šampionátu startovali i v uplynulých sezonách, je však třeba zajistit, aby závodníci startovali vždy. Nejspíše tedy dojde k navržení modelu, ve kterém se by se zahraniční junioři přihlásili na celý ročník MČR juniorů 2015.

Logisticky nejvýhodnější se jeví být spolupráce s okolními státy, start slovenských mladíků je znovu velmi reálný, Rakušan Jannik Klein je jediným juniorem ve své zemi. Možnost společného šampionátu s Německem naráží na problém, že naši západní sousedé mají juniorů realtivní dostatek, a tak by se nedostalo na všechny české či německé mladíky.

V úvahu tak může přijít i další prohloubení spolupráce se státy zapojenými do obou jadranských soutěží. Vše se bude řešit začátkem na schůzce v Pardubicích. Zájem o vstup do šampionátu mají v tuto chvíli i v Itálii.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:
  1. vladimír

    tak tohle je rozumný návrh musí ti kluci mít plnohodnotné závody ne jet jízdy ve dvou třech a třeba jen jeden potom to opravdu zkreslí výsledek je i dost průměrných poláků na které se nedostává doma toho bych s e nebál ale jak tu píší musí to být závazné ne to honit den předem

  2. speedy

    máš pravdu jízdy ve dvou jedna dokonce s jedním jezdcem je trpkému smutnému pousmání. K tromu se nedá nic dodat. Prostě šaškárna a ostuda.

Máte k tomu co říct?