Matěj Kůs na dva roky v Gniezně

Jen pár dní po přestupu v Anglii oznámil Matěj Kůs, že mění chlebodárce i v Polsku. V tamější první lize bude hájit barvy Startu Gniezno.

Svůj polský rok 2013 začal Matěj Kůs v druholigové Wandě Kraków, odkud si jej vypůjčil ekstraligový Unibax Toruň. Následující ročník se tak pražský závodník ocitne přesně na půli cesty mezi oběma soutěžemi, když se na dvě léta upsal účastníkovi polské druhé nejvyšší soutěže Startu Gniezno.

„Vybrali jsme Start Gniezno, protože k tomu klubu mám spoustu let blízký vztah,“ svěřil se rodák z Plzně na svém webu a dodal, že nabídku z prvního sídla polských králů nedostal poprvé, avšak dříve se prý vždy postavily do cesty nějaké překážky. Letos se ale vše obešlo bez nich, a tak se Matěj Kůs objevil na soupisce desátého týmu ekstraligy 2013.

Vítěz Tomíčkova memoriálu 2010 není prvním českým jezdcem, který bude reprezentovat barvy Startu. Dvakrát v klubu působil Filip Šitera, varšavský kontrakt s Gnieznem pojil Jana Jaroše, zdaleka největší stopu ale ve Velkopolsku zanechal Antonín Kasper mladší. Ten je dodnes modlou místních kibiců, kteří stále při závodech svého týmu zpívají oslavný chorál na jeho počest a s při vstupu na stadion míjí sochu české legendy.

foto: Milan Zajíc

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?