Matěj Kůs je Banditou roku

Britské kluby, respektive jejich fanoušci rok co rok na konci sezony volí nejlepšího závodníka sezony. Nejinak tomu bylo i v nejsevernějším anglickém klubu Berwick Bandits, jehož příznivci dali nejvíce hlasů Matěji Kůsovi.

Plzeňský rodák se stal laureátem tradičního ocenění při své první plné sezoně v klubu z města na řece Tweed. Kůs se před rokem přesunul z Redcaru ještě o několik mil severeněji a hned pomohl Berwicku k postupu do playoff, o který se přičinil zejména znamenitými výkony ve druhé polovině sezony, kdy z pozice sedm častokrát pokořil patnáctibodovou hranici.

Nyní na Banditu roku čeká ještě několik dní volna ve vlasti a pak už má před sebou přesun do Austrálie, kde se bude podobně jako před rokem účastnit zimního turné.

foto: Wojta Zavřel /wojta-foto.cz/

 1. vladimír

  tak si myslím že jsem spíše čekal matěj kůs nejlepším jezdcem jakéhos klubu elite než premier dobré výsledky v polské lize ne tohle promrhaný talent.. kdysi velké naděje naší ploché dráhy škoda..

 2. Wojta

  Na konci letošní sezony ukázal velkou kvalitu (např. MČR dvojic, MČR jednotlivců, obě finále extraligy) takže bych ho neodepisoval. Pokud začne příští sezonu tak jak skončil letošní, tak nemám strach o dobré výsledky. Myslím, že nám ještě ukáže dobré věci 🙂

 3. vladimír

  tak kéž by přeju každemu českému jezdci at je odkudkoli ale já mněl n a mysli že matěj byl už hodně vysoko aten pád byl dost strrmý myslím že ho zabrdzdilo to neštastné zranění ted nevím kde to bylo v krško ? a od té doby to šlo s nim skopce to musí každý uznat vždyt dělával slušné body v polské extralize kdysi dnes se sveze ve druhé a to málokdy vyjma jenoho startu za torun z “ dorobkem zero punktow,,,,, takže něco na tom mým zdáním bude pravdy

 4. speedy

  Já Matějovi též věřím, věřil jsem mu i když ho ostatní odepisovali. Je to pan jezdec.

Máte k tomu co říct?