Markéta odhalila karty

Na pondělní tiskové konferenci v pražském Klubu Lávka představil AK Markéta své personální složení pro extraligový ročník 2014. Netrpělivě očekávána byla zejména jména zahraničních posil.

Vzhledem k novým regulím omezujícím maximální týmový average se do sestavy Tomáše Topinky za plného stavu české části týmu vejde jen jeden zahraniční závodník. Navíc základní část nemá nikterak zásadní vliv na úspěch celé sezony, a tak není třeba lákat do svých řad zástupy cizích hvězd. Pražané tak mají v tuto chvíli ve svých řadách jen pět mužů s licencí jinou než já ta vydaná tuzemským autoklubem.

V kádru klubu z hlavního města zůstávají Nicki Pedersen a Troy Batchelor, hlavní strůjci mistrovského titulu z roku 2012, stejně jako Peter Kildemand, který řady Pražanů rozšířil loni a hned si svým oku lahodícím stylem podmanil tuzemské stadiony.

Novými tvářemi naopak jsou Krzysztof Buczkowski a Adam Skórnicki, oba Poláci sice už v minulosti figurovali na soupisce Slaného, resp. Pardubic, ale na dráze jsme je v extralize neviděli.

Řady Markéty rozšířil i Filip Šitera, jehož mateřský klub Grepl Mšeno do extraligového ročníku 2014 nezasáhne. Šitera tak byl volný pro jednání s ostatními kluby a vybral si jej do svých plánů Tomáš Topinka.

Žádnou velkou tajenkou nebude ani sestava Prahy na úvodní extraligové střetnutí 22. dubna proti Zlaté přilbě Pardubice, v repríze loňského finále oblékne červené pražské vesty šest českých jezdců a Nicki Pedersen, toho času vedoucí muž seriálu mistrovství světa.

AK Markéta:
Troy Batchelor
Krzysztof Buczkowski
Peter Kildemand
Nicki Pedersen
Adam Skórnicki

Josef Franc
Martin Gavenda
Matěj Kůs
Filip Šitera
Richard Wolff

Filip Hájek
Zdeněk Holub
Ondřej Smetana
Michal Škurla

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?