Ledařský svět vyhlíží kalendář

S koncem škvárové sezony se oči fanoušků pomalu obracejí k začátku té nové, jež je tradičně zahajována souboji na ledových oválech. Veškeré dění na ledě nejen v České republice bude odvislé od kalendáře mezinárodních soutěží, zejména gladiátorského šampionátu, ten však stále neopustil brány Mezinárodní motocyklové federace.

V plánu FIM je podobně jako minulý rok jediný challenge závod o postup do finálového seriálu, měl by se konat 18. ledna v rakouském Sankt Johannu. Tamější ovál měl vyslat postupující do finále už minulý rok, ale nepříznivé klimatické podmínky závod nedovolily. Desetitisícové městečko je totiž i přes polohu v Alpách relativně nízko položené, a tak pořadatelé potřebují tuhý mráz k vytvoření dostatečně silné vrstvy ledu.

Poté by měli ledaři na tři víkendy zamířit do Ruska, kde by se měli postupně utkat v jednom dvojzávodě finále mistrovství světa, finále mistrovství světa družstev a mistrovství Evropy. Oproti obvyklým letům chybí ještě jedno ruské finále, je to dáno tím, že největší země světa hostí zimní Olympijské hry a veškerá pozornost je směrována do Soči.

Další závody Gladiátorů by měli přivítat Assen a Inzell. Mezi pořadateli tak nejspíš budou letos chybět Poláci, kteří v Sanoku na jihovýchodním okraji země přivítají volný závod s nejlepšími jezdci světa mezi 24. a 26. lednem. Už poněkolikáté v řadě uspořádají volný závod i v Berlíně, tradičním cíli českých fanoušků ozubených kol, kde by se mělo jet poslední březnový víkend.

(foto: wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?