Jeden a půl českého postupu

AKTUALIZOVÁNO Přímý postup Václava Milíka a náhradnická vesta pro Zdeňka Holuba, to jsou pro české barvy nejsvětlejší body skvělého semifinále Mistrovství Evropy juniorů v Pardubicích. Mohlo však být ještě lépe, kdyby oba jmenování lépe zvládli společnou jízdu, či kdyby Eduard Krčmář neztratil skvěle rozjetý mítink.

Po dvaadvaceti jízdách se hrála lotyšská hymna, vyhrál totiž Andžejs Lebeděvs. Stále teprve devatenáctiletý klenot Lokomotivu Daugavpils potvrdil roli jednoho s hlavních favoritů a na dráze ukazoval, že pět jízd týdně v polské první lize prostě je na závodníkovi vidět.

O pozici za Lebeděvsem se ve vzájemném souboji utkali ve dvaadvacáté jízdě Václav Milík a Kacper Woryna – dva žraloci ROWu Rybnik. Úspěšnější byl Milík, který mladšímu kolegovi stylem start-cíl oplatil prohru ze třinácté jízdy. Vnuk legendárního Antoniho Woryny byl při svém prvním startu ve Svítkově nejlepší z poslkého kvarteta na startu.

Woryna za sebou nechal i zkušenější Pawla Przedpelského a Krystiana Piesczeka. Zatímco závodník Unibaxu Toruň v klidu postoupil ze čtvrté pozice, to „Krycha“ byl asi největším zklamáním závodu a musí na finále zapomenout.

Čeští fandové litují i konečného umístění Zdeňka Holuba a Eduarda Krčmáře. Oba přitom mohli na srpnové finále na Ukrajině směle pomýšlet. Holubovi by stačilo, kdyby ve vzájemné jízdě s Václavem Milíkem vyhrál a jisté místo ve finále by měli oba.

Pro Eduarda Krčmáře se závod vyvíjel skvěle, slánský borec vyhrál úvodní dvě jízdy a společně s Lebeděvsem se dělil o vedení, následná dvojka také nebyla příliš velkým problémem. Ten přišel až ve čtvrté sérii, kdy Krčmář vedl, spadl na druhé místo před Milíka a přišel defekt. Ve  své poslední jízdě pak Krčmář přidal jen jeden bod a to bylo na postup příliš málo.

14-06-14 Pardubice MEJ vítězství 14-06-14 Pardubice MEJ body

Konečné pořadí:
1. Andžejs Lebeděvs 14 (3,3,2,3,3)
2. Václav Milík 13+3 (2,3,3,2,3)
3. Kacper Woryna 13+2 (3,2,3,3,2)
4. Pawel Przedpelski 12 (1,2,3,3,3)
5. Viktor Kulakov 10+3 (R,2,2,3,3)

6. Zdeněk Holub 10+2 (2,3,1,2,2)

7. Eduard Krčmář 9 (3,3,2,R,1)
8. Ilja Čalov 9 (2,1,3,1,2)
9. Krystian Pieszczek 7 (3,2,R,2,Fd)
10. Marcin Nowak 6 (2,0,F,2,2)
11. Michal Škurla 6 (1,1,2,1,1)
12. Daniel Spiller 4 (1,1,1,0,1)
13. Jevgenijs Kostigovs 4 (1,1,1,1,M)
14. Steven Mauer 1 (0,0,0,1,-)
15. Filip Hájek 1 (1,0,R)
16. Adam Čarada 0 (R,0,Fd,R,0)
17. Roland Benkö 0 (0,R,-,-,-)

Jízda po jízdě:
1. (67,88) Lebeděvs, Milík, Przedpelski, Kulakov (R4)
2. (68,88) Pieszczek, Čalov, Spiller, Kulakov
3. (68,38) Woryna, Nowak, Kostigovs, Benkö
4. (69,00) Krčmář, Holub, Škurla, Čarada (R4)
5. (67,87) Krčmář, Kulakov, Spiller, Benkö (R4)
6. (67,78) Milík, Pieszczek, Kostigovs, Čarada
7. (68,48) Lebeděvs, Woryna, Škurla, Mauer
8. (68,97) Holub, Przedpelski, Čalov, Nowak
9. (68,97) Woryna, Kulakov, Holub, Pieszczek (R4)
10. (68,72) Milík, Škurla, Spiller, Nowak (F3)
11. (68,41) Čalov, Lebeděvs, Hájek, Čarada (Fd)
12. (68,88) Przedpelski, Krčmář, Kostigovs, Mauer
13. (69,38) Kulakov, Nowak, Mauer, Čarada (R4)
14. (68,90) Woryna, Milík, Čalov, Krčmář (R2)
15. (68,47) Lebeděvs, Holub, Kostigovs, Spiller
16. (68,09) Przedpelski, Pieszczek, Škurla, Hájek
17. (70,10) Kulakov, Čalov, Škurla, Kostigovs (M)
18. (68,56) Milík, Holub, Hájek (R/st), Mauer (N)
19. (69,38) Lebeděvs, Nowak, Krčmář, Pieszczek (Fd)
20. (68,97) Przedpelski, Woryna, Spiller, Čarada

21. (68,91) Kulakov, Holub
22. (68,90) Milík, Woryna

NČD: 67,78 s. – Václav Milík v 6. jízdě

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

 1. vladimír

  a ještě jedna úvaha … dle mně máme doslova pár jezdců schpných konkurovat a nedokážou si pomoci k postupu to je smutnénejen milík tady ale třeba málek v debrecenu mohl pomoci francovi..

  • Petr Moravec

   Nevím, ale jak by se tvářil Eda Krčmář pokud by Vašek pomohl Zdendovi a vzal mu prakticky šanci na postup Vím, při pohledu na konečný výsledek je to všem jasné, ale před poslední sérií bylo všechno otevřené a naši jezdci prostě odjeli závod sportovně. Jiná by byla situace pokud by měl Eda svoji poslední jízdu odjetou a byl bez šance na postup. Dokážte se vžít do pocitů Vaška, který nechtěl poškodit jednoho svého reprezentačního kolegu na úkor druhého.
   Co se týče Debrecenu, tak tam se naši jezdci potkali ve třetí sérii a v tu chvíli mohli bojovat o postup ještě oba. A k závěru závodu. Na rovinu. Dva polští jezdci měli postup jasný a mohli si dovolit luxus pomoci třetímu k možnosti bojovat o postup v dodatkové jízdě. Na tom tak trochu právě Pepe „vydělal“. Pokud by však měl o bod více tak jel Miedziński závěrečnou jízdu úplně jinak – o tom jsem přesvědčen. Závěrem, Poláci si pomáhají také jenom v případě kdy to nepoškodí dalšího kolegu.

   • vladimír

    nesouhlasím stím ani náhodou holub by měl 11 bodů pakliže by ho pustil milík . kržmář měl osm před poslední jízdou stejně jako holub musel by porazit lebeděvse a tomu to jelo moc pěkně tak si myslím že dva jistí ve finále by byli edovi přeju jen to nejlepší škoda toho defektu z druhého místa potom by mu i ten bod stačil poláci si pomáhají vždy viz postup gomolskiho v ms… tak z tooh vyšlo nic — mohli být teorticky tři a je jeden .. a ještě bych mněl jednu otázku na vás pane moravec v tom maconu byla slabá obsada nelo tedy tam poslat třeba holuba či krčmáře roman byl po nemoci nevím co se tam přihodilo ale v takové sestavě měl postoupúit a ondra si myslím na to momentálně nemá je schopem porazit kohokoli a je schopen zazdít to s amatery typu castagni který v ms kvalifikaci neudělal ani boda tady postoupil riss to samé grobauer je solidní závodník ale měli ho naši udělat si myslím takhle silné juniory jsme dlouho neměli proto je mi líto že nepostoupúili aspon tři potom už by sed qalo lecos vymyslet ve finále si myslím. na ten debrecen se mohli asi domluvit předem při vší uctě k martinovi co dělá por plochou u nás mám ho rád fajn chlap ale …. pustit to měl pepemu … jasně na postup neměl předem… závěrem nemyslím to zle nikdy mám rád plochou prožívám neuspěch našich dost škoda lituji edu atdendu holuba zase by je to posunulo kousek dopředu i poláci píší že minimálně osm jezdců z pardubic je lepších od těch co postoupili z maconu ajá s ek nium přidávám škoda čejka měl šamci nevyužil..

 2. vladimír

  a ještě něco bych podotknul pane moravec krčmářovi by nemohlo být ublíženo přeci maximáln ěby se rozjížděl s holubem a kulakovem kdyby měli všichni po deíti o dvě místa kdyby vyhrál poslední jízdu měl by 11 tedy postup s holubem na úkor kulakova..tak přeci nemohl být poškozen? si myslím tedy..

 3. vladimír

  žádné komentáře tu je vidět zájem o českou plošinu sleduji vše kde s enaši nacházejí nechci aby česká plochá zanikla ale musim s espokojit s polskými fory neb tams edá diskutovat proč tu nikdo nic nepíše ? přitom naši s e dobře spisují letos si myslím např. eda krčmář jede v switně formě v polsku sice rawicz není nejsilnější manšaft ale edik dělá dost bodů poláci jsou z něj hin a už přemýšlí kde pojede napřesrok úiekelně szybky nik neodpuscza to jsou komentáře k němu fAKT MU ASI BOHOUŠ BRHEL DĚLÁ DOBRÉ RAKETY…

Máte k tomu co říct?