Jawa Cup jde do prvního ročníku

By něco udělat pro mladé závodníky, kteří tak nutně potřebují závodit, rozhodla resuscitovaná Jawa uspořádat závod ve třídě do 250 ccm. Divišovští se dohodli s pořadatelsky zkušenou Zlatou přilbou Pardubice a výsledkem je vložený závod do páteční jubilejní 40. Zlaté stuhy juniorů.

Závod byl nakonec vypsán jako střetnutí národních dvojic, vždy se na dráze utkají tři páry. Šestá dvojice je nakonec půlená, když nedošlo ke shodě se švédskými mladíky, přestože ve hře bylo i zapůjčení fabrické techniky z Divišova. Zájem vystartovat měli i Francouzi, ale ani ti se nakonec ve Svítkově neobjeví.

Kdo se objeví, to je Jack Smith, syn někdejšího dlouholetého britského závodníka Andyho Smithe, dobře známého ze startů při Zlaté přilbě. Pardubický Josef Novák dává čtvrtlitrlům přednost před Zlatou stuhou, i on dostal k ruce zapůjčený stroj z Divišova, který zkoušel po skončení čtvrteční první ligy na pražské Markétě.

V tuto chvíli těžko hledat favorita, avšak hodně se čeká od ruského páru, který tvoří mladý Kiril Khvan a šikovný, očekávaný tahoun Gleb Chugunov.

Možná to budou právě Rusové, kdo si domů odveze hlavní cenu v podobě zbrusu nového motoru o obsahu 250 ccm a nablýskané rámoviny. Pro stříbrný pár jsou připraveny přední vidlice, odměna za třetí místo má podobu předních dílů rámu.

Youth Jawa Cup 250 ccm
1 Fencl Adam CZE
2 Novák Josef CZE
3 Khvan Kiril RUS
4 Chugunov Gleb RUS
5 Turowski Marcin POL
6 Kopec-Sobczyński Igor POL
7 Liebman Celina GER
8 Wachs Fabian GER
9 Whitemore Lewis GBR
10 Parkinson-Blackburn Jack GBR
11 Bulanowski Adrian POL
12 Smith Jack GBR

  1. vladimír

    nezbývá než majitelům jawy gratulovat apoděkovat za počinek něco pro plochou udělat ty 250 jsou idealní pro mladíky kolem 15 let si myslým n e každý hned zvládne 500 a je to tak správně viz mladí dánové . ti s e prosazují později ale nekončí tolik jezdců kvůli zranění či nedostaku financí jako třeba v polsku kde jsou i vyjímky viz zavodníci z leszna , kubera 15 let smektala 16. tvrdé dráhy které tam jsou připravovány pod ně jim dávají falešný pocit bezpečí jak je dráha trošku hlubší mají problém zatočit viz rybnik.. woryna i milík to daly v pohodě zbytek už tak ne ..

Máte k tomu co říct?