Jan Klatovský do Ruska nejede

Jak už jsme informovali, plánoval Jan Klatovský vyrazit za tréninkem do země ledové ploché dráze zaslíbené – do Ruska. Avšak organizační potíže spojené především s udělením víz pro jeho tým cestu na východ zhatily.

„Trénink v Rusku úplně padá, to jsem přestal řešit. Jsou kolem toho hrozný obstrukce, mně by vícevstupové vízum dali, ale mechanikovi ne, protože nebyl dvakrát v Rusku a má nový pas,“ popisuje Jan Klatovský. Cesty mistra České republiky tak povedou na sever: „Někdy na přelomu listopadu a prosince pojedu do Švédska. Stavoval se u mě Antti (Aakko – pozn.), byli v Německu kupovat auto, tak se zastavil. Dali jsme řeč, že taky do Ruska nejede a sejdeme se ve Finsku a pak se společně přesuneme asi na čtrnáct dní do Švédska, kde budem nějak korzovat, abychom potrénovali a něco vyzkoušeli. Snad bude Santa Cup mezi svátkama jako první závody. Nebudeme to lámat přes koleno, protože práce je moc.“

Úsměv na tváři Jana Klatovského vyloudil i čerstvě prezentovaný kalendář světového šampionátu gladiátorů: „Musel jsem se začít smát, když jsem viděl kalendář a tam na druhém místě, že možná ještě bude Blagověščensk, to je nesmysl. To si myslí možná FIM, já jsem tam byl před dvěma lety na kempu a čtrnáct dní jsem čekal v Moskvě na motorky, než nám je vrátili,“ nevěří Klatovský v pořádání druhého finálového víkendu v Blagověščensku vzdáleném z Prahy devět tisíc kilometrů.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?