Jakub Jamróg posílí Cereas Slaný

Vůbec prvním cizincem, o kterém víme, že podepsal kontrakt na závody české extraligy v roce 2014, je Polák Jakub Jamróg, jehož si smluvně závazal Cereas Slaný.

Odchovanec tarnówské ploché dráhy hledá další příležitost závodit tak, aby doplnil své prvoligové působení v Lódźi. Do noty mu tak padla tuzemská nejvyšší soutěž a konkrétně středočeský klub, s jehož oválem již dvaadvacetiletý závodník své zkušenosti má. „Ve Slaném jsem se učil jezdit, když trenéři Wardzala a Chudzikowski organizovali závody pro začátečníky,“ vzpomíná Jamróg a pokračuje: „Moc rád na tu dráhu vzpomínám a chtěl bych se na ní vrátit.“

Jamróg byl v roce 2012 jedním z klíčových aspektů vítězství tarnówských Vlaštovek v polské ekstralize, když na pozici druhého juniora za Maciejem Janowským dokázal vykompenzovat nenaplněná očekávání vkládaná do Dawida Lamparta a Kacpera Gomólského. Ve stejném roce si připsal i dobný úspěch na české scéně, když se v Praze stal juniorským šampionátu ČSMS. V České republice byl „Kubi“ k vidění i v roce 2013, když na jaře dorazil spolu s týmovým kolegou Martinem Vaculíkem na úvodní trénink do Pardubic.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)
zdroj: espeedway.pl

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?