Havelock končí, Milík začíná

Dnešním farewellem v Poole se Gary Havelock rozloučí se svoji bohatou kariérou. Ve stejném závodě naopak Václav Milík započne svojí příhodu s angažmá na Britských ostrovech.

Pětačtyřicetlietý Havelock se s kariérou loučí až dnes, naposledy ale seděl v sedle motocyklu v roce 2012, kdy si jako týmový kolega Matěje Kůse v barvách Redcaru Bears komplikovaně poranil rameno, kdy byly vážně poškozeny hlavně nervy a legendární závodník se obtíží způsobených zraněním nezbavil dodnes. V minulém roce vedl „Havvy“ z pozice manažera Coventry Bees a v této funkce bude pokračovat i letos.

Největším úspěchem v kariéře Gary Havelocka je titul mistra světa z Wroclawy 1992, kdy na tamějším Olympijském stadionu prohrál jen se Slawomirem Drabikem a se 14 body triumfoval ještě ve formátu jednoho světového finále. Společnost mu na stupních vítězů dělali Per Jonsson a Gert Handberg. Jediným Čechem v závodě tehdy byl na patnáctém místě Zdeněk Tesař.

Po středečním oficiálním zahájení sezony čeká Václava Milíka první závod letošního ročníku. Čáslavský rodák bude členem týmu Marka Lorama společně se současnými hvězdami domácích Pirátů Mackem Janowským a Darcy Wardem, kapitánem družiny z přístavního města, které doplní opory klubu z let minulých. Na opačné straně barikády bude stát tým Tonyho Rickardssona spoléhající na Angličany, Fredrika Lindgrena v jednom z jeho mála startů na ostrovech v letošním roce a zejména bývalého kapitána Poolu Chrise Holdera vracejícího se po těžkém úrazu z léta loňského roku.

Loram’s Legends
Greg Hancock, Maciej Janowski, Antonio Lindbäck, Václav Milík, Bjarne Pedersen, Darcy Ward, Davey Watt

Ricko’s Raiders
Craig Cook, Chris Holder, Chris Harris, Ty Proctor, Fredrik Lindgren, Scott Nicholls, Richie Worrall

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?