Grand Prix bez Hancocka

Ano, je to tak. Závod Speedway Grand Prix se poprvé v historii pojede bez Grega Hancocka. Vedoucí muž průběžného pořadí mistrovství světa vynechá zítřejší Nordickou Grand Prix ve Vojensu. Americkou legendu na dráhu nepustí zranění ruky z poslední Velké ceny v Gorzówě, od níž pauzíruje. Hancocka v pátek ani netrénoval a v desátém letošním závodě jej nahradí první náhradník Nikolaj Busk Jakobsen se sedmnáctkou na zádech.

Druhým účastníkem ošklivé kolize s Gregem Hancockem byl v Gorzówě před dvěma týdny byl Niels Kristian Iversen, jehož zranění kolenních vazů již v letošní sezoně na dráhu nepustí. Při podniku ve Vojensu obsadí Iversenovo místo další z domácích mladíků Mikkel Bech. Jezdec AK Markéta se v závodě Grand Prix představí poprvé od Kodaně 2011, kdy jako šestnáctiletý dostal překvapivě divokou kartu.

Do Vojensu samozřejmě necestoval ani distancovaný Darcy Ward. V jeho místě bude znovu startovat Michael Liglad Jepsen Jensen, který má na Grand Prix ve Vojensu jen ty nejlepší vzpomínky, neboť poslední návštěvu cyklu v místním Speedway Centru vyhrál.

Zpátky už by mohl být Tai Woffinden, který v pátek absolovoval zkoušku dráhy a, ač limitován bolestí poraněné ruky, měl by být k závodu připraven. Obhájci titulu mistra světa hraje do noty absence Hancocka, na něhož ztrácí tři závody před koncem seriálu čtrnáct bodů.

Před domácímí fandy pojede i Nicki Pedersen, který už v rámci možností vykurýroval zranění ramena a již ve středu dovedl Holsted k titulu šampiona dánské Superligy.

Závod začíná v 19 hodin, přímý přenos vysílá Sport 1.

Los Nordické GP:
84 Martin Smolinski
1 Tai Woffinden
45 Gregory Hancock 17 Nikolaj Busk Jakobsen
23 Chris Holder
33 Jaroslaw Hampel
91 Kenneth Bjerre
5 Nicki Pedersen
100 Andreas Jonsson
507 Krzysztof Kasprzak
37 Chris Harris
55 Matej Žagar
20 Mikkel Bech
66 Fredrik Lindgren
75 Troy Batchelor
16 Peter Kildemand
19 Michael Jepsen Jensen

18 Lasse Bjerre

zdroj: speedwaygp.com
foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?