Grand Prix bez Tomasze Golloba?

V polských médiích se objevují informace, že by se na novozélandském startu příštího ročníku Grand Prix nemusel objevit Tomasz Gollob. Polská legenda totiž nedodala potřebné dokumenty, které potvrzují její start v elitním cyklu, přestože posledním termínem zaslání byla pondělní půlnoc.

Tomasz Gollob po úrazu krční páteře nedokončil sezonu, vypadl z osmičky nejlepších, a byl tak jasným kandidátem na divokou kartu promotéra. Tu bez překvapení obdržel a vše se zdálo být v pořádku, jenže pak přišlo rozhodnutí FIM o tom, že stálí jezdci Grand Prix nesmějí být stálými jezdci evropského šampionátu SEC. Gollob je přitom hlavní tváří mistrovství Evropy.

Přestože se s rodákem z Bydgoszczi do Grand Prix počítalo, objevil se ve všech startovních listinách, ale stejně do mistrovství světa nejspíše nezasáhne. Przeglad Sportowy, který s informací přišel jako první, dává Gollobovu startu v Grand Prix šanci 0,1%. Podle portálu Sportowe Fakty jsou na vině finance, jichž Gollob se svým manažerem Tomaszem Gaszczyńským nedokázal zajistit dostatečné množství na to, aby se dokázal kvalitně připravit na dvanáct závodů Grand Prix. Na té, jak známo, vzhledem k nízkým odměnám žádný ze stálých jezdců nevydělá.

Legendárnímu závodníkovi tak patrně zbyde mistrovství Evropy, které bude mít znovu jen čtyři finále, a domácí ligová soutěž s Unibaxem Toruň. Hned se pochopitelně rozběhly diskuse o Gollobově náhradě, na řadě by podle pravidel měl být Chris Harris velmi podivně nasazený do challenge, ve kterém skončil na pátém místě. Pokud by BSI znovu vybírala divokou kartu, bude se patrně rozhodovat mezi polskými jezdci Patrykem Dudkem a Adrianem Miedzińským, menší šance má i Maciej Janowski. Jakou cestou se britský promotér vydá, zvolí domácího jezdce, který bude nejspíš patřit ke slabším, nebo vybere jednoho z rychlých Poláků?

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?