FIM Europe: Žarnovica bez licence dráhy!

Před několika málo dny jsme Vás informovali o auty zničeném povrchu plochodrážního stadionu v Žarnovici. Zprávy a fotografie ze Slovenska se donesly i k předsedovi komise FIM Europe pro plochou dráhu Franku Zieglerovi. Ten dnes zaslal činovníkům SC Žarnovica dopis, ve kterém mj. informuje o pozastavení platnosti tříleté licence dráhy, a tím pádem i možnosti organizovat podniky zapsané do kalendáře této organizace.

Přepis dopisu, uveřejněný na oficiálním webu klubu:

Vážený pán Zliechovec,

v prvom rade chcem zagratulovať Vám a klubu v Žarnovici za organizáciu Majstrovstiev Európy Challenge 6.7.2013 na plochodrážnom štadióne v Žarnovici.

Keďže som bol prezidentom medzinárodnej jury na tomto podujatí, videl som koľko práce a úsilia bolo vloženého do tohto športového štadióna. A môžem potvrdiť, že plochodrážny štadión v Žarnovici spĺňa vysoké požiadavky Medzinárodnej motocyklovej federácie (FIM) čo sa týka trate, pretekárskej úrovne, bezpečnosti, infraštruktúry,  hygienických zariadení a tlačového strediska. S potešením sme vystavili 3-ročnú licenciu pre túto trať, aby sa tu mohli organizovať takéto medzinárodné stretnutie na vysokej úrovni aj v budúcnosti.

Bohužiaľ  som však dostal informáciu, že nedávno sa na tejto dráhe v Žarnovici uskutočnili preteky áut. Obrázky povrchu trate, ktoré sú prístupné na internete, ukazujú skutočnú katastrofu na trati. Množstvo a veľkosť kameňov na trati, ktorých príčinou sú autá, je absolútne neprijateľné. Viete si predstaviť bezpečnosť jazdcov na takejto dráhe? Niet žiadnych pochýb o tom, že na takejto trate nie je možné uskutočniť plochodrážne preteky, pokiaľ autá ničia takýmto hrozným spôsobom jej povrch.

Preto Vám musím oznámiť, že Vaša licencia trate musí byť stiahnutá a nebude Vám dovolené organizovať žiadne medzinárodné podujatia  v Žarnovici, kým sa táto zlá situácia nezlepší.

Je mi veľmi ľúto tejto situácie, hlavne teraz, keď Slovenská motocyklová federácia (SMF) dosiahla také vysoké renomé zlepšením štadióna v Žarnovici a tým, že Martin Vaculík sa stal Majstrom Európy v plochej dráhe.

Žiadam Vás poslať tento oficiálny list majiteľovi štadióna a mestskému zastupiteľstvu v Žarnovici. Musím žiadať okamžité zastavenie pretekov áut na plochodrážnej trati v Žarnovici. Inak nemôžem schváliť ďalšie plochodrážne podujatia Majstrovstiev Európy.

Žiadam Vás o akúkoľvek možnú podporu z oficiálnej strany, aby mohla pokračovať dlhá a dobrá tradícia plochodrážnych pretekov na tejto dráhe a aby sa Žarnovica mohla stať známou v celej Európe.

Prosím informujte ma o výsledku a rozhodnutiach týkajúcich sa tejto témy čím skôr.

S pozdravom,
Frank Ziegler
Predseda plochodrážnej komisie FIM Europe

Zdroj: www.speedwayclub.sk
Foto: Martin Búri

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?