Extraliga: o co komu jde

O podobě extraligy družstev u nás rozhodují demokratickým hlasováním její účastníci. Každý z nich má ale odlišnou představu o tom, co je nejvhodnější pro jeho družstvo, a jak bude soutěž nejatraktivnější. To je totiž vlastně jediný bod, na kterém se všechny kluby shodly, že domácí nejvyšší je třeba zatraktivnit.

ZP Pardubice
Mistrovské Pardubice jsou vcelku pochopitelně největším zastáncem současného formátu. Jednak jim přinesl tolik kýžený úspěch, jednak disponují nejširším kádrem českých jezdců. Východočeši argumentují tím, že současný systém je nejvhodnější pro udržení jezdecké základny.

PSK Olymp Praha
Pražský přišel na jednání VV SPD s vizí zachování souboje dvou týmů s tím, že pozice šest a sedm by měly být obsazeny jezdci juniorského věku. Za tímto účelem by měl být uvolněn pohyb jezdců mezi kluby. Pražané rovněž navrhli omezit počet zahraničních závodníků, nebo pro ně alespoň stanovit bodový limit. Vedle toho ještě klub z hlavního města chce posunout uzávěrku soupisek na dřívější datum.

AK Slaný
Slánští jsou dlouhodobě největším zastáncem návratu k závodům se čtyřmi týmy a tento návrh vzešel z jejich strany i v letošním roce. Celek z královského města ústy svého manažera Milana Macha navrhl systém se čtyřmi jezdci včetně jednoho zahraničního závodníka a jednoho domácího juniora.

Grepl Mšeno
Čtvrtý tým letošního extraligového ročníku si rovněž přeje čtyřmi v jednom závodě v rozpisu na 16+4 jízdy. Ovšem podle mšenského návrhu by tým měl mít ještě pátého jezdce jako náhradníka, dva cizince a neměl by být povinován nasadit juniorského závodníka.

AK Divišov
Rozhodnutí nastoupit do soutěže zvažuje rovněž AK Divišov, který by v případě kladného stanoviska rovněž podpořil systém se čtyřmi týmy.

Konečné rozhodnutí o podobě extraligy padne na schůzce extraligových týmů 11. listopadu. Do té doby budou týmy zvažovat otázku maximálních týmových bodových průměrů, které by měly výraznou měrou snížit rozdíly mezi týmy. Divišovští se do tohoto data zároveň musí rozhodnout, zda se do soutěže přihlásí.

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?