Autoklub ČR

Extraliga 2014 jen ve třech

Jen tři kluby se přihlásily do příštího ročníku domácí nejvyšší soutěže, na kterou nebudou chodit fanoušci ve Mšeně. Soutěž si zachová stejný formát jako v letošním roce, znovu se střetnou dvě sedmičlenná družstva.

Grepl Mšeno tak dostál přibližně měsíc starému stanovisku, že do extraligy nenastoupí, pokud zůstane v platnosti současný systém soutěže, ve kterém se proti sobě utkávají dvě družiny se sedmi jezdci na každé straně.

Naopak Cereas Slaný deklaroval ústy Milana Macha, stěžejní osoby působení Středočechů v nejvyšší soutěži, že bude obhajovat letošní bronz. Na stanovisku Cereasu dále záleží, kolik extraligových závodů se v roce 2014 pojede.

Na pondělním zasedání VV SPD byly diskutovány dvě varianty – buď dva domácí závody a dva výjezdy pro každý tým a nadstavbovou část, nebo čtyři střetnutí s oběma soupeři a tedy osm závodů pro každý tým bez dalšího play off. Další variantou by mohl být případ, kdy by vždy jeden z týmů zajížděl na dráhu jednoho ze svých soupěřů dvakrát a zbylý tým by přívítal dvakrát na svém stadionu, ovšem tato možnost, která by zachovala počet závodů stejný jako v roce 2013, nebyla zmíněna.

V příštím roce budou zavedeny maximální bodové průměry na tým. Žádné z družstev tak nebude moci nasadit do závodu tým s vyšším součtem bodových průměrů větším než 11. Toto pravidlo povede k výraznému zmenšení rozdílů mezi kluby a v praxi znamená, že Pardubice a Praha „napasují“ do svých sestav při plném stavu českých jezdců jen jednoho zahraničního hosta.

Dojde i k úpravě pravidla o taktické rezervě „Joker“, podle níž bude moci manažer v případě zranění závodníka jedoucího se žolíkem revokovat nasazení taktické rezervy před opakovanou jízdou. Nově tak nebude moci dojít k situaci z roku 2012, kdy se zranil se žolíkem jedoucí Robert Kościecha, ovšem nebyl vyloučen, a tak musel žolíka vézt jeho náhradník v opakované jízdě Eduard Krčmář.

Kalendář extraligových závodů bude vydán po rozhodnutí o počtu ligových závodů v roce 2014.

 

Označeno štítky: Štítky:
  1. Smyslem 2.utkání je jízda ve dvojici. Ruku na srdce, kolik takových jízd je během závodu k vidění?
    A nemám na mysli jen naší ligu. Kde je psáno, když se tak jezdí „venku“ že je to ta správná cesta. Osobně si myslím, že v našich podmínkách je systém 4.utkání pro diváky bezkonkurenční. Mám li k dispozici 4 týmy, ať se na mě nikdo nezlobí, ale je 4.utkání ideální řešení. Argument, že by někteří jezdci díky tomu stáli je pitomost. Licencí je 5 a půl, stačí vyřešit hostování. Prosadit tvrdohlavě 2.utkání za cenu vykastrování extraligy je hloupé a chybné rozhodnutí. Do pekel vedoucí řešení. Hoši hoši co to děláte?!

Máte k tomu co říct?