Dvojice v Pardubicích i s Vaculíkem

Národní mistrovství dvojic – jediný český šampionát na klasické dráze, který tradičně rozhoduje drama jediné jízdy – bude ve středu k vidění v Pardubicích. Bude u toho i čerstvý bronzový medailista z polské ekstraligy Martin Vaculík, jenž ve slánském páru na poslední chvíli nahradil Jakuba Jamróga.

Slovák Vaculík nastoupí v českém týmu, Jaroslav Petrák naopak zavzpomíná na federální časy, když doplní v barvách Žarnovice o dvě plochodrážní generace mladšího Patrika Búriho.

Slováci nebudou v Pardubicích jedinými cizinci, pořádající AMK totiž do jednoho ze svých dvou párů nasazuje Krystiana Pieszczeka, jenž si spolupráci s Václavem Milíkem již úspěšně vyzkoušel při plzeňském závodě juniorských družstev. „Krycha“ oproti původnímu nasazení do Divišova nahradí Aleše Drymla, jenž po nedělní odysseji zatím není svému týmu k dispozici.

Posuny udělali i Pražané, kteří protentokrát mají k dispozici Josefa France. Ten zaplní místo po boku Matěje Kůse, odkud Zdeněk Holub přelétne k Michalu Škurlovi.

Za dva měsíce od odložení závodu dokázal jeden z týmů dokonce i změnit název, když Grepl Mšeno po uzdravení Filipa Šitery již nepotřebuje divišovskou výpomoc.

Závod začíná v 18 hodin.

SKUPINA A:

AK Markéta I
1 Matěj Kůs
2 Josef Franc

AK Slaný
3 Eduard Krčmář
4 Jakub Jamróg Martin Vaculík

AK Březolupy
5 Martin Gavenda
6 Martin Málek

ZP Pardubice II
7 Tomáš Suchánek
8 Hynek Štichauer

SC Žarnovica
9 Patrik Búri
10 Jaroslav Petrák

SKUPINA B:

ZP Pardubice I
11 Krystian Pieszczek
12 Václav Milík

AK Markéta II
13 Michal Škurla
14 Zdeněk Holub

Grepl Mšeno
15 Filip Šitera
16 Jan Holub

Pro-Tec SK Miletice
17 Roman Čejka
18 Michal Dudek

Team Nowacki
19 Krzysztof Nowacki
20 Marcel Kajzer

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?