Cieślak: „Krčmář je investice do budoucna.“

Eduard Krčmář se v tomto týdnu stal jezdcem Kolejarze Rawag Rawicz a předseda velkopolského klubu Dariusz Cieślak si příchod bronzového medailisty z Mistrovství světa juniorských družstev velmi pochvaluje.

Cieślak portálu Sportowe Fakty o Krčmářovi řekl: „Neměl dosud moc možností ukázat na polských oválech svoje schopnosti. A ty schopnosti jsou určitě nemalé. V minulosti byl mistrem světa ve třídě do 250 ccm a ve své zemi jezdí na prakticky stejné úrovni jako Václav Milík, který byl letos jedním z nejlepších jezdců v polské druhé lize. Věříme, že příští rok bude pro Eduarda také tak úspěšný. Je dalším závodníkem, kterého hodnotíme jako investici do budoucna,“ uzavírá Dariusz Cieślak. Dalšími mladíky jsou Ukrajinec Stanilsav Mělničuk a Poláci Marcel Kajzer s Wojciechem Lisieckým, kteří budou sbírat zkušenosti od zkušených Erica Anderssona a Ryana Fishera.

Při jednání s Medvědy zastupovala slánského mladíka agentura Progress Management, její majitel Przemyslaw Nasiukiewicz pro speedwaylive.eu řekl: „Eduard podepsal jednoletý kontrakt s Rawiczem. Mohli jsme uvažovat i o první lize, ale dohodli jsme se, že bude lepší jezdit pravidelně druhou ligu, než nastoupit třikrát nebo čtyřikrát v první. Rozhodli jsme se jít podobnou cestou jako s Peterem Kildemandem, který byl nejdříve lídrem druholigového týmu, pak prvoligového a nyní se přesunul do ekstraligy (pozn.: do Czestochowy). Když na sobě bude Eduard tvrdě pracovat, dokáže talent přetavit v úspěch,“ věří Nasiukiewicz. 

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?