Češi míří k Jadranu, Jadranský pohár do Mšena

Tisíce českých turistů míří i letos tradičně na pláže Jaderského moře čerpat síly během letní dovolené. Do středočeského Mšena u Mělníka se ale naopak tuto neděli sjedou plochodrážníci z České republiky, Slovinska a Chorvatska k dalšímu kolu Jadranského poháru dvojic.

Mezinárodní závod na jedenadvacet jízd proti sobě postaví sedm týmů. Průběžné vedení přijíždějí hájit Východočeši z Pardubic ve složení Tomáš Suchánek – Hynek Štichauer. Druhá příčka aktuální tabulky pak patří domácím. Jan Holub s Michalem Kleinem to ale budou mít při absenci zraněného Filipa Šitery v ostré konkurenci velmi těžké. Své síly budou chtít ukázat i Pražané, když Zdeňka Holuba s Michalem Škurlou doplní na postu náhradníka Ondřej Smetana, tento víkend se vracející po zlomenině klíční kosti (Ondřej právě na mšenském oválu upadl v tréninku odloženého závodu juniorů do 21 let, pozn. red.) .

Ze zahraničních družstev zavítají do městečka nedaleko Kokořína týmy AMTK Lublaň, Unia Goričan, ST Lendava a AMD Krško. Závod startuje v neděli 17. srpna slavnostním nástupem od 16 hodin.

Startovní listina:

AMK ZP PARDUBICE
1 SUCHÁNEK Tomáš
2 ŠTICHAUER Hynek
15

AMTK LJUBLJANA
3 GREGORIČ Maks
4 VOLDRIH Matic
16 PEČNIK Jernej

SK UNIA GORIČAN
5 CVETKO Renato
6 MAJNIČ Karlo
17

PDK GREPL MŠENO
7 HOLUB Jan
8 KLEIN Michal
18

ST LENDAVA
9 VIDA Ladislav
10 BOT Dalibor
19

AMD KRŠKO
11 ŠTOJS Denis
12 KOVAČIČ Žiga
20 IVAČIČ Matic

AK MARKÉTA PRAHA
13 HOLUB Zdeněk
14 ŠKURLA Michal
21 SMETANA Ondřej

Jadransky pohar 2014 - Mseno - plakat

Foto: Petr Makušev a Vojtěch Zavřel

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?