Bridger příští rok jezdit nebude

Lewis Bridger oznámil, že se v roce 2015 nebude prohánět po plochodrážních oválech. Britský reprezentant přiznal, že ztratil motivaci závodit a plánuje se ve svém životě vydat jiným směrem.

lewis bridger II

Někdejší obrovský příslib britského plochodrážního sportu debutoval v Elite League, nejvyšší soutěži na ostrovech, už jako šestnáctiletý. Byl finalistou MS juniorů 2009, kdy se představil při závodě v Goričanu. V České republice naposledy startoval minulý rok při závodě poslední šance Monster Speedway World Cupu v Praze na Markétě, kdy neodvrátil britskou ostudu a poslední místo.

Dřívější tovární jezdec Jawy řekl, že minulý rok pro něj byl hodně namáhavý, jak po sportovní, tak osobní stránce: „Ztratil jsem lásku k ploché dráze, nemám žádnou chuť závodit a už si to prostě neužívám. Kdo chce být úspěšný, musí tomu hodně obětovat. a to má velké důsledky na život mimo speedway,“ vysvětluje Bridger a pokračuje: „Plochá dráha je nebezpečný sport a pokud si to neužívám, tak jsou bezpečnější cesty, jak si vydělat na živobytí. Nadešel čas dělat něco jiného.“

Závodník, který v minulosti figuroval na soupisce Zlaté přilby Pardubice, samozřejmě nevyloučil, že se někdy do levých zatáček vrátí: „Věřím, že mi přestávka od ploché dráhy pomůže. že objevím svoje nadšení pro závodění a v budoucnu se vrátím silnější a rychlejší,“ věří Bridger.

zdroj: speedwaygp.com
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?