Zítra se ve Strömsundu odjede kvalifikace MS na ledě

Zítra po 17. hodině začne ve švédském Strömsundu kvalifikační kolo MS jednotlivců. Původně se mělo konat v Hallstaviku, ale kvůli mírné zimě bylo přeneseno 600 km severněji.

Na startovní listině figuruje také jméno českého reprezentanta Antonína Klatovského, který by měl patřit k favoritům na jedno z osmi postupových míst do Challenge v rakouském St. Johannu. Mezi největší favority patří dále pátý z nedávného ruského šampionátu Vitalij Chomicevič, po zranění se vracející Franz Zorn a současná finská jednička Mats Järf.

Holandská federace obsadila Rene Stellingwerfem pouze jedno ze dvou přidělených míst a tak vystartuje hned čtveřice domácích reprezentantů. Švédský manažer vsadil na mladé jezdce. Niclasi Svenssonovi je 24, Danielu Hendersonovi 23, Jimmy Olsénovi 18 a Ove Ledströmovi dokonce 17 let.

Šanci na postup by mohli mít i němečtí zástupci Hans Weber a Max Niedermaier. Na poslední chvíli došlo ke změně ve finské nominaci, když ve švédské lize zraněného Tomi Taniho nahradil Janne Vilponen. Zajímavostí je, že polský reprezentant Miroslaw Daniszewski bude závodit na motocyklu po tragicky zesnulém Grzegorzi Knappovi.

 

Starovní listina:

17.1. Kvalifikace MS, Strömsund (362 m), rozhodčí – Jesper Steentoft, Dánsko:

1. Niclas Svensson, SWE

2. Max Niedermaier, D

3. Franz Zorn, AUT

4. Antonín Klatovský

5. Miroslaw Daniszewski, PL

6. Rene Stellingwerf, NL

7. Jo Saetre, NOR

8. Ove Ledström, SWE

9. Hans Weber, D

10. Charly Ebner jr., AUT

11. Daniel Henderson, SWE

12. Janne Vilponen, FIN

13. Markus Birn, CH

14. Vitalij Chomicevič, RUS

15. Jimmy Olsén, SWE

16. Mats Järf, FIN

—————————————-

17. Mikael Flodin, SWE

18. Robert Henderson, SWE

—————————————-

zdroj: ice racing.pl, svemo.se

ilustrační foto: M. Krupa / Motormania.com.pl

Máte k tomu co říct?