Zítra se v Plzni rozpoutá boj o mistrovský titul

Ve středu 8. září v 16:30 hodin na plzeňském plochodrážním stadionu v Univerzitní ulici odstartuje úvodní finále letošního Mistrovství ČR jednotlivců.
Po Poháru AČR v Pardubicích byla doplněna a vylosována startovní listina. Jistou účast měla první osmička loňského pořadí a nejlepších 7 jezdců v redukovaném pořadí letošního Poháru AČR.
Bohužel, kvůli doléčení zraněného ramene nebude startovat obhájce mistrovského titulu Eduard Krčmář a závodní činnost ukončil loni 7. Zdeněk Holub. Jejich místa zaujali další dva jezdci v Poháru AČR.
Komise ploché dráhy pak určila držitele divoké karty. Stal se jím Jaroslav Vaníček, který teprve před pár dny oslavil 15. narozeniny a splnil tak minimální věk pro start na plochodrážním motocyklu o objemu 500 ccm. Během těchto několika dnů stihl odjet pár závodů, ve kterých předvedl, že mu účast mezi 16 nejlepšími českými jezdci právem náleží.
Kromě Eduarda Krčmáře bude ve středu v Plzni nakonec z české špičky chybět i Jan Kvěch, který si při sobotním finále MS juniorů zlomil ruku v zápěstí a poranil rameno. Další nejlepší čeští plochodrážní jezdci by však měli do Plzně dorazit na čele s pětinásobným domácím šampionem a obhájcem stříbra Václavem Milíkem a dvojnásobným českým mistrem na krátké, šestinásobným na dlouhé dráze a obhájcem bronzu Josefem Francem. Přijedou i další zkušení jezdci, jako v loňském roce 4. Hynek Štichauer, čerstvý účastník finálových závodů MS na dlouhé dráze 2022 Martin Málek a nebo nestárnoucí Jaroslav Petrák.
Proti nim se postaví nastupující dravé mládí představované čerstvým českým juniorským šampionem Janem Mackem, stříbrným ze stejného šampionátu a vítězem středečního Poháru AČR v Pardubicích Petrem Chlupáčem nebo loňským juniorským národním mistrem a 5. v českém seniorském šampionátu Danielem Klímou. Překvapit a zajet pěkný výsledek však mohou i všichni ostatní ze startovní listiny např. Ondřej Smetana.
S vestou pořádajícího PK Plzeň bude startovat 22 letý Václav Kvěch, který se pokusí vylepšit své loňské 11. místo.
Zajímavostí je, že pouze tři z účastníků zítřejšího závodu už mají na svém kontě medaili z českého individuálního šampionátu. Kromě Václava Milíka a Josefa France má pouze Hynek Štichauer bronzovou medaili z roku 2010 . Je tak možné, že po druhém a zároveň závěrečném finále 28. září v Březolupech, poznáme úplně nového medailistu tohoto mistrovství. Zajímavý je také věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem finále. 33 a půl roku dělí od sebe narození Jaroslavů Petráka a Vaníčka.
8.9. Mistrovství ČR jednotlivců – Finále 1, Plzeň (365 m), rozhodčí Lenka Felix
Startovní listina:
1. Ondřej Smetana, AK Markéta
2. Petr Chlupáč, AK Markéta
3. Jakub Exler, AK Markéta
4. Hynek Štichauer, ZP Pardubice
5. Pavel Kuchař, AK Markéta
6. Jan Macek, AK Markéta
7. Josef Franc, AK Markéta
8. Martin Málek, AK Březolupy
9. Václav Kvěch, PK Plzeň
10. Jaroslav Vaníček, AK Markéta
11. Daniel Klíma, AK Markéta
12. Jan Jeníček, ZP Pardubice
13. Daniel Šilhán, ZP Pardubice
14. Filip Hájek,AK Markéta
15. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice
16. Václav Milík, ZP Pardubice
17. Bruno Belan, AK Slaný (náhradník)
Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?