Zdeněk Simota bude pokračovat v Plymouthu

AKTUALIZOVÁNO – Zdeněk Simota bez dlouhého rozmýšlení přijal nabídku manažera Lee Triggera na prodloužení smlouvy v klubu britské Premier League Plymouth Devils, jejichž červenožluté barvy tak bude hájit již třetím rokem.

Devils letos dosáhli svého prozatím největšího úspěchu, když se v úplném závěru základní části Premier League dokázali probojovat na šesté místo a poprvé v historii postoupili do Play – Off. Ve čtvrtfinále nakonec nestačili na Glasgow Tigers.

Zdeňkovi se v letošním roce opět výborně vedlo na domácí kraťoučké, jen něco přes 200 metrů dlouhé, dráze St. Boniface Arena a stal se oblíbencem místních fanoušků, ale jeho výsledky na výjezdech byly daleko horší. Proto mu dal manažer Devils Lee Trigger za úkol je vylepšit, k čemuž mu má pomoci i změna ladiče motorů.

Zdeněk v roce 2015 nechyběl ani v jednom utkání Devils. Představil se tak v 26 utkáních Premier League, 8 Ligového poháru a čtyřech Knock Out Cupu. Celkem v nich vybojoval 224 bodů s 29 bonusy. (Premier League 158+25, Ligový pohár 44+3 a Knock Out Cup 22+1.) Nejlepších výsledků dosáhl ve dvou červencových domácích vítězných střetnutích s Workington Comets a pozdějšími vítězi celé soutěže Edinburgh Monarchs, ve kterých vyjel 14+1 a 13+1 bodů.

I v následující sezoně budou Zdeňkovými spolujezdci v týmu z anglického přístavního města 24 letý kapitán družstva Kyle Newman, 23 letý Australan Todd Kurtz (měl by být po zranění kolene z konce letošní sezony už zdravotně v pořádku) a po vydařené debutové sezoně i mladší bratr Chrise Holdera 19 letý Jack.

Jako číslo 1 byl do týmu angažován šestatřicetiletý dánský jezdec Charlie Gjedde. V minulosti byl mj. členem vítězného dánského družstva ve Světovém poháru a k závodění se vrací po zranění a roční přestávce. Právě s Charliem bude Zdeněk, minimálně v úvodu soutěže, startovat ve dvojici. Oba jezdci se již znají z dob svého působení v Readingu.

Na náhradnicích pozicích se představí dva britští mladíci, kteří mají rodinné spojení s jinými zeměmi. Stefan Nielsen má dánského otce a zde se i narodil,ale letos se už s vestou britského království dokázal probojovat do finálové série MS juniorů. Druhý náhradník teprve 18 letý Ellis Perks, pro změnu s rodinou žije v Austrálii a prozatím především startoval v nižší National League.

Sestava Plymouth Devils 2016: 1. Charlie Gjedde 8.48, 2. Zdeněk „Sam“ Simota 5.38, 3. Jack Holder 7.10,                    4. Todd Kurtz 6.79, 5. Kyle Newman 6.84, 6. Stefan Nielsen 4.62, 7. Ellis Perks 3.00

Zdeněk Simota v posledních dvou letech nestartoval v žádném závodě v České republice, v příštím roce by to ale rád změnil a ukázal se i našim fanouškům ploché dráhy.

 

zdroj: plymouthdevils.co, vlastní

foto: archiv Zdeňka Simoty

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?