Závodní sezónu v Čechách zítra zahájí 1. liga

Úvodním závodem české plochodrážní sezóny bude 1. liga družstev. Odstartuje v úterních 18 hodin na stadionu Markéty Praha.

V důsledku vládních nařízení se tento závod pojede bohužel bez diváků. Plánovány byly ještě juniorské mistrovské závody ve třídách do 125 a 250 ccm, pro ty ale, z důvodu amatérského statusu soutěže, nedostal Autoklub ČR povolení k pořádání. Oba závody se uskuteční v pozdějším termínu.

Pro plochodrážní fanoušky by chtěl pořádající klub připravit on-line přenos. Link k jeho sledování by měl být přibližně hodinu před závodem umístěn na webové stránce pražské Markéty http://www.speedway-prague.cz/

Stejně jako v minulém roce se v 1. lize představí čtyři týmy, jejichž sestava se bude skládat ze tří jezdců a možného náhradníka. Závod bude tvořen z 15 jízd, z nichž poslední tři budou nominované.

Domácí AK Markéta Praha, jako obhájce prvenství v této soutěži, nasadila kompletně juniorskou sestavu s Janem Kvěchem, Petrem Chlupáčem, Danielem Klímou a náhradníkem Pavlem Kuchařem.

V loňském roce stříbrná AK PD Kopřivnice nominovala dva své odchovance Jana Macka a Radka Bambucha a dva hostující jezdce Martina Málka a Josefa France, který bude připraven zaskočit jako náhradník.

Zlatá přilba Pardubice, jež v minulém roce v 1. lize obsadila třetí místo, vsadila na trojici zkušených jezdců: Václava Milíka, Hynka Štichauera a Jaroslava Petráka.

Zahraniční účastník soutěže, slovenská SC Žarnovica, nominovala trojici hostujících jezdců, které jako manažer povede Vladimír Vopat. Zatímco Ondřeje Smetanu slovenský klub avizoval jako posilu již před sezónou, start Eduarda Krčmáře a Michala Bašteckého je vynucen okolnostmi, neboť slovenští jezdci prozatím nemají možnost tréninku na svém stadionu a nemohli odcestovat do Čech. David Pacalaj navíc ukončil závodní činnost.

Sestavy jsou poměrně vyrovnané, což slibuje zajímavý závod, který snad budou moci plochodrážní příznivci alespoň zprostředkovaně sledovat.

Startovní listina:

20.4. 2021 – 1. liga družstev, Praha

AK Markéta Praha:

1. Jan Kvěch, 2. Petr Chlupáč, 3. Daniel Klíma, 13. Pavel Kuchař

AK PD Kopřivnice:

4. Radek Bambuch, 5. Martin Málek, 6. Jan Macek, 14. Josef Franc

AMK ZP Pardubice:

7. Václav Milík, 8. Hynek Štichauer, 9. Jaroslav Petrák

SC Žarnovica:

10. Eduard Krčmář, 11. Ondřej Smetana, 12. Michal Baštecký

ilustrační foto: Rostislav  Smolej

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?