Ve Švédsku začalo play-off, napoprvé zazářil Lindgren

Play-off švédské Elitserien je v plném proudu. V úterý večer začalo čtvrtfinále, v němž byli diváci svědky dvou velmi vyrovnaných a napínavých soubojů. Eskilstuna přivítala Dackarnu a Do Gislavedu přijela Rospiggarna. Pokaždé se však nakonec jen těsně radovali domácí, a to i přes to, že tři nejúspěšnější jezdci dne byli členy hostujících týmů.

Výsledky 1. čtvrtfinále:

Eskilstuna Smederna – Dackarna Malilla 46:44
Michael Jepsen Jensen 13, Andžejs Lebedevs 8+2, Mikkel Michelsen 8+1, Pontus Aspgren 6+1, Matej Zagar 5+1, Grzegorz Walasek 3+1, Linus Ekloef 3+1 – Fredrik Lindgren 17+1, Patryk Dudek 15, Maciej Janowski 6, Mads Korneliussen 4, Peter Ljung 1, Rune Holta 1, Joel Kling 0

Tento závod byl vyrovnaný od první rozjížďky neuvěřitelně vyrovnaný a do poslední chvíle nebylo jasné, jak závod dopadne. Smederna jela velmi stabilně a téměř všem jezdcům se docela dobře dařilo. To z hostujícího týmu vyčnívali pouze dva jezdci, ale za to pořádně. Lindgren zůstal celý večer neporažen žádným soupeřem a Dudek nasbíral senzačních patnáct bodů. Ani to ale nakonec hostům nestačilo k výhře. Nicméně výsledek je pro ně velmi pozitivní a před odvetou jsou jistě v lepší pozici. Pokud doma vyhrají alespoň rozdílem tří bodů, podívají se do semifinále oni.

Lejonen Gislaved – Rospiggarna Hallstavik 48+42
Piotr Pawlicki 12+1, Rohan Tungate 11+1, Maksym Drabik 10+2, Chris Holder 8, Mathias Thörnblom 3, Hans Andersen 3, Magnus Karlsson 1 – Nicklas Prosing 13+1, Andreas Jonsson 9+2, Jason Doyle 9+1, Timo Lahti 5+2, Jacob Thorssell 4, Nick Morris 1+1, Nike Lunna 1+1

V Gislavedu to byl docela zajímavý závod a vedení se přetahovalo postupně z jedné strany na druhou. Zpočátku se více dařilo Rospiggarně, a když už se zdálo, že odskočí už definitivně, začali kontrolu nad závodem přebírat domácí. I ti se dostali již do slibného vedení a vypadalo to, že by mohli odskočit výrazněji, ale i Hallstavik poté ukázal, že se umí do závodu vrátit. O vítězi se tak rozhodlo až ve čtrnácté rozjížďce. Domácí už vedení nakonec uhájili. Avšak nic to vcelku neznamená. Před odvetou není vůbec nic jasné, vlastně jen to, že to bude ještě pořádný boj.

zdroj: sportowefakty.pl

Máte k tomu co říct?