O varšavské zlato obral Poláky Lindgren

Diváci, kteří se přijeli podívat na varšavský podnik určitě litovat nemohli. Obzvláště pak ti domácí, protože jejich reprezentantům se od začátku dařilo skvěle. Co se ale závodu týče, nebylo to vše, co přinášelo radost. K vidění byly parádní rozjížďky. Jezdci si na trati nic nedarovali a pobavili své fanoušky nádhernými předjížděcími manévry. Nejlépe z toho všeho nakonec vyšel Fredrik Lindgren, který se tak osamostatnil na čele tabulky průběžného pořadí. Za sebou nechal v dramatickém finále, v němž byl snad každý chvíli první i poslední, domácího Janowského, Jasona Doyla a vítěze z Krška, Martina Vaculíka.

Základní část sice výsledkově vyšla nejlépe Macieji Janowskému, ale stejný počet bodů si dokázali vyjet také
jeho krajan Zmarzlik a Brit Woffinden, který si tak spravil chuť po nevydařeném úvodu sezóny, ale finále pro něj letos beztak zůstalo zapovězeno. Po špatném startu z vnitřní dráhy v semifinále nakoenc po chybě Zmarzlika dojel jen třetí právě před Polákem, který dlouho bojoval o postup s Vaculíkem, ale po kontaktu s ním musel přibrzdit a nakononec dojel poslední. Cesta závodem pak v semifinále skončila také pro Patryka Dudka a Dána Iversena, který postoupil především díky vydařené poslední rojížďce, v níž se ze třetího místa dostal až na první, a zvítězil. Do finále se tak dostal nakoenc jen jediný domácí závodník, i když v celém závodě výrazně vyčnívali všichni.

O velké překvapení se postaral Greg Hancock, ale tentokrát trochu v jiném smyslu, než je pro něj typické. Získal pouze čtyři body a na postup nemohl pomýšlet. Překvapením je také nepostup Sayfutdinova, který sice bojoval do poslední chvíle, ale pád v poslední sérii rozjížděk pro něj znamenal definitivní konec. Dlouho o postup bojoval také starší z bratrů Pawlických, ale toho nakoenc z top osmičky vytlačil na poslední chvíli Slovák Vaculík. Do semifinále se pak nepodívali ale také ostřílení borci jako Pedersen, Holder, Zagar, nebo Lindback. Společně s nimi skončil po dvaceti rozjížďkách také Przemyslaw Pawlicki, divoká karta varšavskéhoo podniku.

První místo průběžného pořadí tak nyní patří už jen Fredriku Lindgrenovi. Švédovi vyšel úvod sezóny parádně, zatím předvádí skvělé výkony, diváky baví svou chytrou jízdou a předjížděcími manévry, a to vše pro něj zatím v celku znamená po dvou Velkých cenách jedno stříbro a jedno zlato. Hodně dobře na tom ale jsou určitě také Doyle a Vaculík, kteří lídrovi šlapou na paty. Vyhrát ale může pokaždé kdokoli. Šampionát je zatím neuvěřitelně vyrovnaný a je to jen o tom, kdo se kdy lépe vyspí. Čeká nás ještě velmi napínavá a záživná sezóna.

Konečné pořadí závodu:

1. Fredrik Lindgren – 16
2. Maciej Janowski – 16
3. Jason Doyle – 15
4. Martin Vaculík – 10
5. Tai Woffinden – 13
6. Bartosz Zmarzlik – 12
7. Patryk Dudek – 9
8. Niels Kristian Iversen – 9
9. Piotr Pawlicki – 7
10. Chris Holder – 6
11. Emil Sayfutdinov – 6
12. Antonio Lindback – 6
13. Nicki Pedersen – 5
14. Greg Hancock – 4
15. Przemyslaw Pawlicki – 3
16. Matej Zagar – 1

Průběžné pořadí šampionátu po sedmém kole:

1. Fredrik Lindgren – 32
2. Jason Doyle -27
3. Martin Vaculík – 26
4. Maciej Janowski – 22
5. Patryk Dudek – 22
6. Tai Woffinden – 21
7. Bartosz Zmarzlik – 18
8. Niels-Kristian Iversen – 18

9. Emil Sayfutdinov – 18
10. Greg Hancock – 15
11. Piotr Pawlicki – 14
12. Chris Holder – 12
13. Matej Zagar – 11
14. Antonio Lindback – 8
15. Nicki Pedersen – 8

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?