V úterý na Markétě začne boj o titul národního šampiona

Úvodním finálovým závodem bude následující úterý zahájeno letošní mistrovství České republiky jednotlivců. Na pražské Markétě se od 18 hodin utká šestnáctka našich v současnosti nejlepších plochodrážníků.

Kvalifikovala se první osmička z loňského pořadí šampionátu a dalších sedm jezdců podle umístění v Přeboru ČR 2018. Divokou kartu od plochodrážní komise obdržel Matěj Kůs, který se kvůli zranění v britské lize nemohl loňského posledního finále v Březolupech zúčastnit. Traťové rezervy určil pořadatel závodu spolu s komisí ploché dráhy.

Na počátku sezóny se favority závodu zdají být loňští medailisté. Obhájce titulu Josef Franc, náš v posledních letech nejúspěšnější plochodrážník Václav Milík a slánský Eduard Krčmář, který se skvěle prezentoval v úvodním kole druhé polské ligy. Ve vyrovnané startovní listině však mohou překvapit i další jezdci. Fanoušci se tak v úterý mohou těšit na zajímavý a dramatický závod.

O držiteli českého titulu rozhodnou kromě pražského závodu ještě další dva finálové podniky, 11. září v Plzni a závěrečný 12. října v Březolupech. Kromě titulu však na Markétě půjde i o rozdělení  volných reprezentačních míst pro kvalifikaci Speedway Grand Prix 2020 a mistrovství Evropy.

16.4. Mistrovství ČR jednotlivců – Finále 1, Praha (Markéta), rozhodčí Pavel Váňa

Startovní listina:

 1. Martin Málek, AK Březolupy
 2. Ondřej Smetana, AK Markéta
 3. Eduard Krčmář, AK Slaný
 4. Zdeněk Simota, PK Plzeň
 5. Patrik Mikel, ZP Pardubice
 6. Jan Kvěch, AK Markéta
 7. Josef Franc, AK Markéta
 8. Zdeněk Holub, AK Markéta
 9. Hynek Štichauer, ZP Pardubice
 10. Matěj Kůs, AK Markéta
 11. Martin Gavenda, AK Březolupy
 12. Filip Hájek, AK Markéta
 13. Petr Chlupáč, AK Markéta
 14. Václav Milík, ZP Pardubice
 15. Michal Škurla, AK Markéta
 16. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice
 17. Daniel Klíma, AK Markéta
 18. Daniel Šilhán, ZP Pardubice

Máte k tomu co říct?