V sobotu o SGP

Ve švédské Vetlandě se již v sobotu 3.9. pojede o tři volná místa v seriálu Grand Prix pro příští rok. Zatímco v minulé sezóně měla však česká plochá dráha v tomto závodě svého reprezentanta, letos tomu tak nebude. V minulém ročníku unikl nejprestižnější plochodrážní šampionát Václavu Milíkovi jen o kousek, ale letos pojede do Vetlandy jen jako druhý náhradník s číslem osmnáct. Do závodu tedy pravděpodobně asi ani nezasáhne.

Loni se pomocí tohoto závodu kvalifikovali do letošního šampionátu Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik a Chris Harris, který na tento způsob kvalifikace spoléhal už dva po sobě jdoucí roky. Letos ale na seznamu těch, kteří budou ve Vetlandě startovat není. Stejně je na tom také Bartosz Zmarzlik, který si však pravděpodobně zajistí účast v příštím ročníku umístěním se v šampionátu do osmého místa. To se zatím daří i mladšímu z bratrů Pawlických, Piotr si ale svou účast může takto pojistit, jelikož na startovní listině nechybí.

Největší želízka v ohni:

Mezi největší favority pochopitelně patří již zmíněný Piotr Pawlicki, nebo jedna ze stálic šampionátu, Fredrik Lindgren. Nejvíce ze všech se ale letos daří Patryku Dudkovi z Polska, který je ve skvělé formě. Jeho triumf by asi nepřekvapil nikoho. A na postup jistě pomýšlí i Krzysztof Kasprzak, který se pomalu vrací zpět do formy, nebo Slovák Martin Vaculík, který také není letos snadno porazitelný. Oba navíc už se seriálem Grand Prix své zkušenosti mají. A o svou šanci se jistě bude chtít porvat i trio mladých australských nadějí, Max Fricke, Sam Masters a Brady Kurtz, kteří na sebe hlasitě upozornili již na letošním SWC.

Startovní listina:

Sam Masters (Austrálie)
Hans Andersen (Dánsko)
Nicolas Covatti (Itálie)
Krzysztof Buczkowski (Polsko)
Martin Vaculík (Slovensko)
Peter Ljung (Švédsko)
Krzysztof Kasprzak (Polsko)
Martin Smolinski (Německo)
Patryk Dudek (Polsko)
Brady Kurtz (Austrálie)
Kenneth Bjerre (Dánsko)
Fredrik Lindgren (Švédsko)
Robert Lambert (Velká Británie)
Piotr Pawlicki (Polsko)
Max Fricke (Austrálie)
Tomasz Jerdzejak (Polsko)

Rezervy:
Mikkel Bech Jensen (Dánsko)
Václav Milík (Česko)

zdroje: speedwaygp.com

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?